Kilka tysięcy osób bawiło się w Radoszycach ze Stachurskym (mnóstwo zdjęć)

flash Galeria Radoszyce

Podczas festynu „Radoszyczanie Dzieciom” najważniejszą informacją było to, że Radoszyce odzyskały prawa miejskie i decyzją Rady Ministrów od 1 stycznia 2018 roku będą miastem. Z gratulacjami dla wójta Michała Pękali przyjechało mnóstwo samorządowców. Niemal w komplecie stawili się włodarze wszystkich koneckich gmin. Nie było jedynie przedstawiciela Gowarczowa. Z gratulacjami pospieszyli wojewoda Agata Wojtyszek, marszałek Adam Jarubas oraz posłowie Marzena Okła-Drewnowicz z PO oraz Krzysztof Lipiec z PiS.Razem z mieszkańcami gminy Radoszyce świętowali również przedstawiciele władz Wiślicy i Łagowa, które również zostaną miastami.

Zabawa i pomaganie

„Radoszyczanie dzieciom” to festyn, którego celem jest pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy Radoszyce, a szczególnie dzieciom i młodzieży.  Każdy chętny mógł zakupić los w loterii czy spróbować radoszyckiego kugla. W ciągu kilku dni poznamy wynik zbiórki. Nim rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru wiele działo się zarówno na scenie jak i przed nią. Po raz pierwszy w Radoszycach gościli strongmani, którzy zaprezentowali imponujące umiejętności. Na scenie występowały zarówno debiutujący mali artyści ze szkół, jak i już doświadczeni wykonawcy związani z gminą Radoszyce. Brawami nagrodzono występ Zbyszka Grabowskiego, znanego z udziału w programie „Idol” oraz młodych artystów z Koła Artystycznego „Pod 10-tką”: Mikołaj Michalski, Julia Palmowska, Kasia Lachowska. Publiczność rozbawiła, ale również roztańczyła Bożena Zielińska. Radoszycka wokalistka zaprezentowała się w folkowym repertuarze i ciekawej, ludowej stylizacji.  To jednak nie wszystko. Na stadionie zbudowano strefę cateringową i wielkie wesołe miasteczko, a w nowej altanie młodzi radni zapraszali na wystawę zdjęć z historii Radoszyc. Można było również smacznie zjeść podczas sołeckiego konkursu. Do przedstawicieli sołectw: Mościska Duże, Jakimowice, Kapałów powędrowały nagrody w wysokości 1500 zł za udział w konkursie potraw regionalnych. Decyzją jurorów wszyscy zajęli pierwsze miejsce.

Gwiazda na finał

Stachursky nie miał problemów z zachęceniem do zabawy radoszyckiej widowni. W niedzielny wieczór na stadionie Partyzanta bawili się nie tylko mieszkańcy gminy Radoszyce, ale również powiatu koneckiego oraz goście z regionu. Wokalisty fanom muzyki disco nie trzeba specjalnie przedstawiać.po koncercie z chęcią rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć, również tego wyjątkowego wykonanego przez nas ze sceny!

OBSZERNA RELACJA W TYGODNIKU KONECKIM W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ