Ogródek jordanowski wciąż zamknięty

Końskie

Mimo że większość z planowanych urządzeń stoi już na placu zabaw, to do oddania go dzieciom jeszcze długa droga.Problemy z przebudową ogródka jordanowskiego trwają już niemal od początku inwestycji. Na początku problemem okazał się podmokły teren, który powstał wskutek dużych opadów deszczu. To wstrzymało prace. Później zmienił się kierownik inwestycji, a inwestycja stanęła w miejscu.

 Są urządzenia, nawierzchni brak

Niedawno w ogródku pojawiły się urządzenia do zabaw i siłownia napowietrzna. – To jednak nie wystarczy, bo ogródek musi być mieć tzw. nawierzchnię bezpieczną, która będzie położona pod urządzeniami, tak by dzieci korzystające z nich nie były narażone na niebezpieczeństwo w trakcie zabawy – informuje burmistrz Krzysztof Obratański. – Wykonawca jednak nie dysponuje obecnie nawierzchnią, więc prace znów się opóźnią – dodaje. To już kolejne opóźnienie, bo w oficjalnym piśmie wykonawca poprosił magistrat o przesunięcie oddania ogródka z 14 na 31 lipca. – Po tym terminie będziemy naliczać odsetki karne wynikające z umowy – mówi włodarz. Za miesiąc zwłoki może być to kwota ok. 160 tys. zł, z czego wartość całej inwestycji wynosi ok. 800 tys. zł.

Otworzą we wrześniu

Konecki ogródek jordanowski ma być jednym z najbardziej nowoczesnych w powiecie. Podzielony został na trzy strefy dla najmłodszych, nieco starszych oraz młodzieży. Jak wynika z naszych informacji oddany do użytku może zostać we wrześniu, choć i w tym przypadku precyzowanie kolejnych dat otwarcia może się nie sprawdzić. Do tematu będziemy wracać.

Dodaj komentarz