KSSPR pod wodzą duetu Napierałów

Sport

O tym, że Zarząd KSSPR-u Końskie po 4,5-rocznej współpracy nie porozumiał się z Michałem Przybylskim na temat przedłużenia jego kontraktu, zadecydowały rozbieżności w kwestii sposobu spłaty „starego” długu klubu wobec byłego już trenera koneckiego zespołu. – Dogadaliśmy się pod względem finansowym, lecz Michał Przybylski postawił twardy warunek odnośnie spłaty „starego” zadłużenia. Chodzi o lata 2012-2015. Na ten warunek zarząd klubu jednogłośnie się nie zgodził. Od lutego 2016 roku, kiedy powołany został obecny zarząd, wszystkie należności wypłacane są praktycznie na bieżąco, jednak klub boryka się ze wcześniejszym zadłużeniem, które nie jest małe jak na możliwości finansowe KSSPR-u – informował nas w połowie lipca Piotr Bocheński, prezes klubu.

Napierałowie za Przybylskiego

Poszukiwania nowego trenera trwały niespełna dwa tygodnie. Wśród potencjalnych następców Przybylskiego wymieniano m.in. Roberta Napierałę, byłego zawodnika, a obecnie trenera drużyn młodzieżowych KSSPR, który pełni również funkcję sekretarza zarządu klubu. Zgodnie z tymi przewidywaniami, w ubiegły wtorek prezes KSSPR poinformował, że nowym trenerem został Napierała. – Robert Napierała nie posiada jeszcze odpowiednich „papierów” trenerskich, aby prowadzić seniorów. Stąd też w nadchodzącym sezonie będzie trenował nasz zespół na licencji warunkowej. Nowy trener już rozpoczął odpowiednie kursy, aby w jak najszybszym terminie otrzymać kwalifikacje wymagane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce do prowadzenia naszego zespołu – dodał prezes koneckiego klubu. Nowemu selekcjonerowi będzie pomagał jego brat Tomasz Napierała jako grający II trener. – Z pozostałych kandydatur zarząd klubu wycofał się ze względu na brak wspólnej wizji zespołu. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy we wtorek, 1 sierpnia – oświadczył prezes Bocheński.

Nowi i starzy gracze w KSSPR-ze

Jak widać, Tomasz Napierała postanowił jednak kontynuować karierę zawodniczą, choć nieco w odmienionym kształcie. Waha się również Sebastian Smołuch, który wcześniej zadeklarował, że zakończy swoją karierę. Czy jeszcze zobaczymy go na parkiecie w koszulce koneckiej ekipy? Wiele będzie zależeć od tego, jak będzie przebiegać leczenie jego chorego kręgosłupa. Jak już informowaliśmy, na pewno w szeregach naszego pierwszoligowca zagra 22-letni Michał Napierała, wychowanek KSSPR-u, który wraca do Końskich po rocznym wypożyczeniu do drugoligowego AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Do Końskich powrócił także niespełna 30-letni rozgrywający Artur Rurarz. Będzie to jego piąty sezon na parkietach pierwszoligowych w koneckich barwach. Ponadto szeregi naszej drużyny zasilił 21-letni lewy rozgrywający Krzysztof Bernacki. To wychowanek Vive Tauronu Kielce, który w poprzednim sezonie grał w drugiej drużynie tego klubu.

Czy ww. zawodnicy zastąpią Piotra Rutkowskiego, który odszedł do w superligowego Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i Rafała Jamioła, który zagra w Spójni Gdynia, beniaminku najwyższej klasy rozgrywkowej? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero we wrześniu (albo i później), kiedy rozpocznie się nowy sezon ligowy. Więcej o opublikowanym niedawno terminarzu nowej odmienionej I ligi piszemy poniżej.

Robert Napierała
Nowy trener pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie ma 45 lat. Przez wiele lat był lewoskrzydłowym i kapitanem koneckiego zespołu. Sześć lat temu zakończył karierę zawodniczą. Ostatnio prowadził w KSSPR drużyny młodzieżowe. Jest członkiem – sekretarzem zarządu klubu. 1 sierpnia oficjalnie rozpoczął przygotowania koneckich pierwszoligowców do nowego sezonu. W szkoleniu drużyny jako grający asystent będzie mu pomagał jego brat Tomasz Napierała.

 

Dodaj komentarz