Pielgrzymują na Jasną Górę (zdjęcia)

flash Galeria Końskie

7 sierpnia br., do Końskich dotarli pątnicy ze Skarżyska Kamiennej. Od lat, przewodnikiem duchowym ze Skarżyska, a potem tych, którzy dołączają po drodze, jest ks. kan. Jerzy Karbownik od Matki Boskiej Ostrobramskiej ze Skarżyska-Kamiennej.

 Msza święta w kolegiacie

Następnego dnia, 8 sierpnia br., o godzinie 7, w kolegiacie pw. św. Mikołaja ks. biskup ordynariusz Henryk Tomasik odprawił mszę świętą dla pielgrzymów.

Opiekunem koneckiej grupy jest ksiądz Piotr Skowroński z parafii świętego Mikołaja w Końskich. Grupą z parafii Chrystusa Odkupiciela opiekuje się ks. Jacek Maroszek. Kwatermistrzem jest ks. Tomasz Janicki,  proboszcz parafii  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym roku do koneckich pielgrzymów dołączyła grupa pątników z parafii św. Barbary w Petrykozach. Jak nam powiedzielito ksiądz Dariusz Błesznowski reaktywował pielgrzymowanie do Częstochowy. W grupie koneckiej od św. Mikołaja idzie Dominika Stefańczyk,  która w trasie pełni rolę porządkowej, sanitariuszki, pomocy przy rozkładaniu namiotów i wielu innych prac. Na trasie jest z bratem.

Na pątniczym szlaku

Około godziny 9,  na placu kolegiackim formowano grupy, które reprezentowały swoje parafie. Kwadrans później ruszyły na szlak. Wyruszających na szlak pątniczy pielgrzymów żegnali ks. bp. Henryk Tomasik, który każdą grupę błogosławił, ks. Andrzej Zaparat proboszcz św. Mikołaja,  ks. Marcin Rębiś i Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Sześć etapów do Częstochowy

8 sierpnia, pątnicy przemierzyli 22 kilometry drogi z Końskich do Lipy. Nocleg – jak zawsze – przewidziano w Szkucinie. 9 sierpnia, pielgrzymi mają do przebycia również 22-kilometry, do Gór Mokrych. Tam będzie baza, a nocleg w Kajetanowie. Kolejnego dnia pokonają 27 kilometrów. Dotrą do Krzelowa.

11 sierpnia będą pokonywać 27 –kilometrowy odcinek drogi wiodący do Dąbrowy Zielonej.  12 sierpnia przejdą 22 kilometry. Zanocują w Skrzydłowie. Następny etap to 21 kilometrów wiodący ze Skrzydłowa do Częstochowy, na Jasną Górę.

Dodaj komentarz