I Radoszycka Szprycha: Pojechało niemal 90 osób!

flash Sport

– Trasa rajdu wiodła przez: Radoszyce, Zychy, Cis, Lipę,  Biały Ług, Grodzisko –  miejscowości, w których są pomniki upamiętniające walkę Polaków o odzyskanie niepodległości, począwszy od powstania kościuszkowskiego, listopadowego Biały Ług , po najnowszą historię- pomnik poświęcony Hubalowi i jego żołnierzom – Zychy – opowiada Marian Jankowski, przewodniczący Rady Gminy Radoszyce, pomysłodawca wydarzenia i jednocześnie znany miłośnik dwóch kółek. Jak się okazało trasa prowadząca m.in. przez leśne tereny była zarówno urokliwa, jak i trudna ze względu na swoją piaszczystą nawierzchnię.

Koszulki, medale i grochówka

Metę umieszczono na radoszyckim stadionie, gdzie na wszystkich czekała grochówka ugotowana przez pracowników Samorządowego Przedszkola w Radoszycach z siedzibą w Grodzisku. Dla każdego z niemal 90 uczestników czekała okolicznościowa koszulka oraz medal! Okolicznościowe Statuetki, które ufundował Urząd Gminy w Radoszycach otrzymali: najmłodszy uczestnik Jan Dzierzgwa, jego młodszy brat Antoś jechał na siodełku z mamą Agnieszką; najstarszy  uczestnik – Jan Dorobek, a za największą ilość  przejechanych kilometrów Krzysztof  Góral z Woli Szkuckiej, który zrobił trzy okrążenia liczące ponad 105 km.

Za rok też pojadą

– Pierwsza edycja była bardzo udana dzięki zaangażowaniu wielu osób: licznym sponsorom,  pracownikom Urzędu Gminy w Radoszycach, osobom odpowiedzialnym za punkty kontrolne, min. – Ewie Lamentowicz– Zychy, Janowi Kaczorowi – Cis, Małgorzacie Nowak Józefowi Barnikowi – Biały Ług  – mówi Marian Jankowski. Wszystko wskazuje na to, że II Radoszycka Szprycha odbędzie się za rok, w ostatnią sobotę lipca.

Zaprawieni cykliści:

Dwukrotnie trasę przejechało pięciu uczestników: Mikołaj Michalski, Dawid Kowalski, Piotr Krauze, Mateusz Kuleta, Kowalewski Arkadiusz.Trzy razy jedna osoba- Krzysztof Góral z Woli Szkuckiej. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Antoś Dzierzgwa z Radoszyc (4,5 l.), który przejechał całą trasę – z niewielką pomocą taty pod górki.

 

Gadżety sportowe i okolicznościowe upominki ufundowali:
Apteka Melisa, Compensa, Janusz Pożak – koszulki ze Święta Roweru w Lubartowie, Michał Pękala, Marian Jankowski, Zbigniew Rurarz, Robert Plech, Agnieszka Dzierzgwa, Robert Dzierzgwa.

 

Dodaj komentarz