Gowarczowski festyn z nowymi inicjatywami (galeria zdjęć)

flash Galeria Gowarczów

Na zaproszenie Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej odpowiedziało pięć sołectw, które zmierzyły się w konkurencjach wymagających umiejętności kulinarnych, sprawności, ale również wiedzy o Gowarczowie zmierzyły się reprezentacje Kamiennej Woli, Miłakowa, Komaszyc, Morzywołu i Rudy Białaczowskiej. Jury w składzie Agnieszka Czarnecka, wicedyrektor Zespołu Szkół w Miedzierzy, Wojciech Purtak, redaktor naczelny TYGODNIKA pod przewodnictwem wicewójt Marzeny Dziewit przyznawało punkty za poszczególne konkurencje m.in. rzut do celu wielkim kluczem czy prezentację sceniczną. Liczba wszystkich punktów wyłoniła najlepsze sołectwa. Pierwsze miejsce zajął Miłaków, drugie Komaszyce, a trzecie Morzywół. Wyróżnienia otrzymali przedstawiciele Kamiennej Woli i Rudy Białaczowskiej. Oprócz dyplomów i pucharów do najlepszych trafiły m.in. zestawy ogrodowe, a nich m.in. grille.

Pierwsze takie nagrody

Nie były to jedyne nagrody wręczone podczas festynu. Po raz pierwszy przyznano okolicznościowe nagrody wójta, które mają uhonorować osoby i instytucje działające na rzecz rozwoju gminy Gowarczów. Wawrzyn Biznesu trafił do przedsiębiorcy Andrzeja Pargieły, a Anioł Wawrzynu do Stowarzyszenia „Razem dla wsi Miłaków”. Laureatom gratulowali wójt Stanisław Pacocha i wicewójt Marzena Dziewit.

Disco polo na estradzie

Wiele działo się na scenie. Jako pierwsi zaprezentowali się młodzi podopieczni CKiAL, który do występu przygotowywali się w ramach akcji „Eko Wakacje”. Nie zabrakło zespołu Bębnowianka, który umilał popołudnie swoim śpiewem. Muzycznymi gośćmi byli wykonawcy disco polo. Zespół Paradise zadbał o zabawę w łowickim stylu, Goran rozgrzał publiczność tanecznymi rytmami i przygotował do przyjęcia gwiazdy wieczoru czyli grupy Diadem. Panowie zachęcili do wspólnej zabawy oraz głośnego śpiewania cały plac. Bardzo dobrym pomysłem było powierzenie prowadzenia imprezy Kazimierzowi Mazurowi. Aktor znany z serialu „Na Wspólnej” poradził sobie znakomicie w roli konferansjera i z uśmiechem nie tylko przewodził I Turniejowi Sołectw, ale również pozował do zdjęć z wieloma sympatykami.