RSS

Pierwsza kolejka na remis

• Napisany przez:
  • Skomentuj

Aż pięć remisów padło w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu w IV lidze świętokrzyskiej. Neptun Końskie podzielił się u siebie punktami z GKS-em Nowiny 2:2, a Partyzant Radoszyce zremisował 1:1 z Hetmanem we Włoszczowie.…

Do Końskich przyjechał beniaminek rozgrywek. Mecze Neptuna z GKS-em Nowiny zawsze były zacięte. I tym razem tak było, jednak swoje trzy grosze wtrącili sędziowie. – W 25 minucie sędzia podyktował bardzo wątpliwego karnego dla gości. Z prezentu skorzystali przyjezdni. Natomiast w polu karnym przyjezdnych ewidentnie faulowani byli Piotr Gardynik oraz Marcin Taler i… nic. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszej części gry nasz zespół prezentował się niemrawo, ospale. Mnożyły się proste błędy i niedokładne podania. Nowiny zagrały agresywnie. To zmieniło się po przerwie – mówi Jan Wojna, kierownik drużyny Neptuna.

Zmiana po przerwie

Na rezultaty naszej lepszej gry nie trzeba było długo czekać. W 48 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównującego gola strzałem głową zdobył Adam Kamont. Dwie minuty potem, również po rzucie rożnym z pięciu metrów do bramki GKS-u trafił Karol Armata. Potem kwestię zwycięstwa w meczu mogli zamknąć Piotr Zieliński, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza i Taler, który również przegrał pojedynek z golkiperem Nowin. Goście wyrównali w ostatniej akcji meczu po… rzucie rożnym. – Szkoda, kilkadziesiąt sekund i mielibyśmy komplet punktów – podsumował Jan Wojna.

Małe derby we Włoszczowie

Ostatnio w meczach Hetmana z Partyzantem padał remis. W minioną sobotę oba zespoły również podzieliły się punktami. – Byliśmy lepsi piłkarsko. Odstawaliśmy jedynie pod względem fizycznym, stąd też miejscowi nastawili się na stałe fragmenty gry. Jedno zagapienie, chwila nieuwagi i w 25 minucie straciliśmy bramkę po kontrze. Od 40 minuty Hetman grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla jednego z ich graczy. Wyrównaliśmy w 60 minucie. Po dośrodkowaniu Pawła Markowicza do bramki gospodarzy strzałem głową trafił Bartosz Sosiński. Wprowadziłem do gry Huberta Laskowskiego, aby zagrać na dwóch napastników. Po 7-8 minutach Laskowski zachował się jednak bardzo nieodpowiedzialnie. Otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za ostre krytykowanie orzeczeń sędziego. Siły się wyrównały. Jeszcze Michał Grudzień miał sytuację bramkową, ale trafił w słupek i zakończyło się remisem. Pozostaje lekki niedosyty, bo pojechaliśmy po komplet, ale we Włoszczowie zawsze się ciężko gra – relacjonuje Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

Pozostałe wyniki 1 kolejki: Czarni Połaniec – Alit Ożarów 1:0, Kamienna Brody – Olimpia-Pogoń Staszów 0:0, Łysica Bodzentyn – Nidzianka Bieliny 4:2, Zdrój Busko-Zdrój – Moravia Morawica 2:0, Unia Sędziszów – Wierna Małogoszcz 1:1, Naprzód Jędrzejów – Nida Pińczów 1:0, ŁKS Łagów – Lubrzanka Kajetanów 1:1.

18.Moravia 1 0 0:2

2 kolejka, 15 sierpnia (wtorek), godz. 17: PARTYZANT – Zdrój, Olimpia-Pogoń – NEPTUN.

3 kolejka, 20 sierpnia, godz. 17: NEPTUN – Nida, Unia – PARTYZANT.

Neptun – Nowiny
2:2 (0:1)
Bramki: Adam Kamont 48, Karol Armata 50 – Dominik Szewczyk 25 (karny), Paweł Ślefarski 90+3.
NEPTUN: Herda – Dutkiewicz, Maciejewski, Skalski, Kamont, Zieliński (89 Skoczylas), Armata, Taler, Szymkiewicz, Rechowicz, Gardynik. Trener Waldemar Szpiega.