Rekord i śmiałe plany na przyszły rok

Radoszyce

Festyn „Radoszyczanie Dzieciom” okazał się organizacyjnym sukcesem. Nie dość, że wszystko poszło zgodnie z planem, to przed sceną zgromadziło się kilka tysięcy osób, by bawić się podczas koncertu Stachurskiego. Najważniejszy był jednak charytatywny cel. Członkowie Stowarzyszenia Radosze oraz pracownicy Urzędu Gminy pracowali na stoiskach, gdzie można było kupić losy oraz porcję kugla. W loterii na szczęśliwców czekały m.in. rower, telewizor, talony na wiele usług, a nawet taczka! Po podliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że uzbierano dokładnie  23 277,50 zł. To historyczny rekord. – Osiągnięcie tego nie byłoby możliwe bez zaangażowania ponad 150 osób m.in. pracowników Urzędu Gminy, członków Stowarzyszenia Radosze, strażaków czy licznych sponsorów. Bardzo wszystkim dziękuję, to nasz wspólny sukces – mówi wójt Michał Pękala.

Można składać podania

Do piątku 25 sierpnia potrzebujący mieszkańcy gminy Radoszyce mogą składać podania o pomoc, która zostanie przyznana z zebranej kwoty. Jak co roku organizatorzy będą chcieli pomóc zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej związanej z chorobą. Podania wraz z dokumentami m.in. orzeczeniami o niepełnosprawności, historią choroby można składać w Urzędzie Gminy Radoszyce w sekretariacie oraz pokoju nr 25. W minionych latach pomoc trafiała np. do niepełnoprawnych osób w formie zakupu potrzebnych sprzętów czy dofinansowania do rehabilitacji.

 Kto za rok?

Tymczasem ruszyły już przygotowania do przyszłorocznego festynu, który będzie wyjątkowy ze względu na huczne świętowanie praw miejskich. Wójt Michał Pękala na swoim profilu na Facebooku zapytał mieszkańców gminy Radoszyce, na koncercie jakiej gwiazdy bawiliby się najchętniej. Wśród propozycji nie zabrakło oczywiście wykonawców disco polo np. zespołu Piękni i Młodzi  czy Zenka Martyniuka, ale również gwiazd polskiej sceny m.in. Kayah, Lady Pank czy Bednarka. Jak zapewnia włodarz, zdanie mieszkańców będzie ważne podczas wyboru gwiazd imprezy.

Dodaj komentarz