Powstanie kolejne rondo

flash Końskie

Jak już informowaliśmy trwa rozbudowa i przebudowa ulicy Hubala. Mimo upałów, ekipy drogowców pracują pełną mocą. Koparki  wybierają ziemię tak, że powstaje koryto, którym zajmie podbudowa  jezdni. Zakończono już prace przy ujarzmianiu cieku wodnego, płynącego od ulicy Kieleckiej. Teraz woda nie płynie na powierzchni, a podziemnym kanałem. Powstaje kolektor wód deszczowych,  które również będą odpływały wspomnianym kanałem. Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich mówi, że  ulica Hubala będzie szersza niż inne ulice miasta. Na całej długości Ogródków Działkowych „Oaza” powstanie parking dla samochodów osobowych, które będą stawianie prostopadle do płotu ogródków.

Kolejne rondo

Kolejną inwestycją drogową będzie wybudowanie ronda w ulicy Spacerowej – drodze krajowej DK42. Pod samym lasem jest ulica Zachodnia,  która przetnie Spacerową, przebiegnie  niedaleko składowiska śmieci i dojdzie do ulicy Kieleckiej. Właśnie w miejscu, gdzie ul. Zachodnia ma się przecinać ze Spacerową, będzie wybudowane rondo. Po wybudowaniu nowych ulic, bezkolizyjnych skrzyżowań ruch w mieście będzie sprawniejszy i ułatwiony – podsumowuje burmistrz.

Mniejsze działki

Na osiedlu Jana Pawła II także budowane są drogi. Wijące się między działkami budowlanymi, na których stoją nowe domy, a innych zaczynane są prace budowlane.  Wreszcie  i obok działek, które miasto oferuje do sprzedaży. Postanowiono, że będzie więcej działek budowlanych o mniejszym areale.

2 odpowiedzi na “Powstanie kolejne rondo

  1. PANIE BURMISTRZU, A CO Z DROGĄ WOJSKA POLSKIEGO A ZIELONĄ?

    NIE MA SIĘ KTO TYM ZAJĄĆ!

    CIĄGLE PO MACOSZEMU!

    WSTYD!!!

  2. To teraz będzie niebezpiecznie dla działkowiczów, którzy pieszo lub na rowerze będą chcieli dostać się na ogródki działkowe. Już teraz aż strach poruszać się na tej drodze, gdyż cały czas jeżdżą samochody a jak zrobią drogę to będzie jeszcze gorzej. Nie tak jak kiedyś szło się spacerkiem bez strachu i oglądania się za siebie.

Dodaj komentarz