Wilczkowice i Czerwona Wola najlepsi w zawodach pożarniczych

Okolice

Przez minione 20 lat druhowie strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  gminy Radoszyce i Słupia (Konecka) wspólne organizują zawody sportowo pożarnicze. W ubiegłym roku przeprowadzano je na boisku w Rudzie Pilczyckiej. W tym  roku rozgrywano na stadionie w Radoszycach. W strugach nieustającego deszczu, na zalanej wodą płycie stadionu strażacy zmagali się o prymat w swoich gminach. Drużyny z pierwszych miejsc będą reprezentować gminy na zawodach szczebla powiatowego.

Na start

Zawody rozpoczęła uroczysta zbiórka drużyn. Druh Bogdan Soboń, starosta konecki przyjął raport o gotowości do zawodów, dokonał przeglądu drużyn. Na maszt wciągnięto falezą Związku OSP, a zmagania oglądali dh Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, dh Wiesław Basiak prezes ZG ZOSP Radoszyce, Marian  Jankowski, przewodniczący Rady Gminy, Marian Król przewodniczący Rady Powiatu oraz wójtowie Michał Pękala i Robert Wielgopolan. Na trybunach stadionu co prawda pod parasolami, ale do końca zawodów trwała publiczność, kibicująca drużynom.

Powołane jury

Komendant powiatowy PSP mł.bryg. Grzegorz Zieliński powołał jury w składzie: kpt. Robert Pałosz, asp. Karol Kołba, mł.asp. Magorzata Trojan i dh Grzegorz Zganiacz komendant OSP Gminy Fałków. Jak zawsze jurorzy oceniają wykonanie dwóch konkurencji – sztafety 7 x 50 metrów i ćwiczenia bojowego – rozwinięcie linii gaśniczej od motopompy i przewracanie strumieniem wody pachołków. Liczył się najkrótszy czas wykonania zadań.Do konkursu stanęły drużyny z OSP: Węgrzyn, Jakimowice, Wilczkowice i Radoszyce z gminy Radoszyce oraz Czerwona Wola, Słupia Konecka, Mnin i Pijanów z gminy Słupia.

 

Ciągle pada

Mimo rzęsistego deszczu zawodnicy, druhowie strażacy  traktowali zmagania jak jedno wielkie zadanie bojowe. Spod butów chlapała woda, z góry wola lała się z czarnych chmur jakie nadciągnęły nad Radoszyce. Po zakończeniu zadań, jurorzy podsumowali punkty i ogłosili wyniki jakie zdobyły ekipy poszczególnych OSP. W gminie Radoszyce – pierwsze miejsce zajęła OSP Wilczkowice uzyskując 95 punktów, drugie OSP Jakimowice -104 punkty, trzecie OSP Radoszyce -119, czwarte OSP Węgrzyn-125. W gminie Słupia (Konecka) pierwsze miejsce zdobyła OSP Czerwona Wola -103 punkty, drugie OSP Mnin – 126, trzecie OSP Pijanów -128, a czwarte Słupia 144 punkty. Należy dodać, że w zawodach udział brała – jedyna –  druhna Katarzyna Lefik z OSP Słupia. Na równi z kolegami wywiązywała się z zadań.   – Zawody były trudne, głównie z powodu „wilgoci” czyli nadmiernych opadów deszczu, który  przeszkadzał druhom  – powiedział brygadier Bogusław Jakóbczyk, zastępca kom.pow.PSP w Końskich. – Strażacy jednak są przyzwyczajeni do służby w różnych warunkach pogodowych, deszczu, mrozie i upale. Toteż i w tym przypadku poradzili sobie z kłopotami w znakomity sposób.

1 Komentarz dla “Wilczkowice i Czerwona Wola najlepsi w zawodach pożarniczych

Dodaj komentarz