Dożynki Gminne z konkursami i Norbim (sprawdź program imprezy)

flash Słupia

Świętowanie rozpocznie się już o godz. 12 w kościele św. Michała Archanioła w Pilczycy. Podczas mszy świętej wszyscy będą dziękować za tegoroczne plony. Tuż po modlitwie przed kościołem zostanie uformowany dożynkowy korowód, który w stronę Słupi (Koneckiej) wyruszy ok. godz. 13.30. Pół godziny później na skrzyżowaniu dróg obok cmentarza parafialnego w Pilczycy odbędzie się oficjalne oddanie i poświęcenie nowych dróg.  Po uroczystości korowód ruszy w dalszą drogę.

 Sołeckie konkursy

Początek wydarzenia w Słupi (Koneckiej) zaplanowano na godz. 14.30, kiedy to wójt Robert Wielgopolan oficjalnie otworzy wydarzenie, a głos zabiorą zaproszeni goście. O godz. 15 na scenę wejdzie Kapela Świętokrzyska, by zaprezentować wiązankę ludowych przebojów nawiązując do charakteru imprezy. Później na scenę wejdą dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy. Obrzędową część dożynek połączoną z prezentacją i obśpiewaniem wieńców zaplanowano na godz. 16. Na scenie wystąpią delegacje poszczególnych sołectw, które wcześniej przygotowały wieńce. O godz. 17 na estradzie zagości Kapela Świętokrzyska. Po ich koncercie przyjdzie czas na ogłoszenie wyników na najsmaczniejszą potrawę regionalną oraz tradycyjny wieniec dożynkowy. Do zwycięzców powędrują atrakcyjne nagrody.

 Zabawa z przebojami

Gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminnych będzie Norbi. Artysta największe triumfy na listach przebojów święcił w latach 90-tych. To z tego okresu pochodzą największe hity np. „Kobiety są gorące”, „Nie zaczepiaj mnie” czy „Pokręciło się w głowie”. Po latach przerwy od wydawania płyt Norbi planuje jesienią wydać kolejny krążek. Promuje go wakacyjna piosenka nagrana w duecie z Robertem Rozmusem „Materacci”. Norbi na scenę w Słupi (Koneckiej) wejdzie o godz. 18. Po godzinnym koncercie estradą zawładnie DJ, który zaprosi wszystkich do zabawy w rytm największych tanecznych przebojów. Dyskoteka pod gwiazdami potrwa do późnych godzin wieczornych.