RSS

Piotr Koń trzeci w Brennej

• Napisany przez:
  • Skomentuj

Piotr Koń (GLKS Fałków – Alpin Sport Team) zajął trzecie miejsce w V Górskim Biegu Anglosaskim o Breńskie Kierpce rozegranym w Brennej.…

Zawody w Brennej (powiat cieszyński) to bieg górski na trasie o łącznej długości 15,3 km z sumą podbiegów 710 m, prowadzi przez atrakcyjne wizualnie tereny o zróżnicowanym ukształtowaniu. Uczestnicy rozpoczęli bieg na wysokości 420 m n.p.m. w samym centrum Brennej, w Parku Turystyki. Początkowe 2 km trasy prowadziły wzdłuż rzeki Brennicy i doliną potoku Hołcyny. Po nim nastąpił największy podbieg na trasie, którego zwieńczeniem było osiągnięcie najwyższego punktu – szczytu góry Kotarz o wysokości 970 m n.p.m. W tym miejscu ulokowano punkt kontrolny. Kolejny etapem był dość ostry zbieg w kierunku Grabowej. Następne 3,4 km to stosunkowo płaski szlak prowadzący do szczytu Starego Gronia (795 m n.p.m.), z którego wytyczony był stromy zbieg (2,4 km) prowadzący do brzegów rzeki Brennicy. – Z tego miejsca do mety zostało około 1 km, a droga wytyczona została wałem w dół rzeki do kładki, po przekroczeniu której pozostało ostatnie 500 m do mety usytuowanej w Parku Turystyki. Zawody ukończyły 484 osoby – informuje Piotr Koń, który zajął trzecią lokatę. Organizatorem zawodów był Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.

Wyniki
1. Marek Chrascina (Jablunkow – Czechy) 1:00.54, 2. Krzysztof Bodurka (Kraków) 1:03.19, 3. PIOTR KOŃ (GLKS Fałków – Alpin Sport Team) 1:06.06, 4. Robert Faron (Zalesie – Salco Garmin Team) 1:06.39,5. Tomasz Kawik (Runspiration/TL ROW Rybnik Brenna) 1:11.27, 6. Bartłomiej Stanek (Dąbrowa Górnicza) 1:11.53.