Coraz bliżej do oddania mieszkań socjalnych

Końskie

Trwają prace remontowe w budynku, który już wkrótce zamieni się w pierwszym w gminie Stąporków blok z mieszkaniami socjalnymi. Przed laty mieściła się tu szkoła podstawowa. Dziś trwają już zaawansowane prace, które wchodzą w ostatnią fazę prac. Wymienione zostały już wszystkie okna, zbudowane nowe ściany wewnętrzne, obecnie powstaje nowa elewacja. – Do końca września będziemy mieli gotowe mieszkania z podłogami, płytkami i wyposażonymi łazienkami. Lokatorzy będą musieli wnieść tylko swoje meble – zapewnia burmistrz Dorota Łukomska. – Chciałabym, żeby przeprowadzka mogła nastąpić jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ale z doświadczenia wiem, że okres pomiędzy zakończeniem prac, a oddaniem budynku do użytku może się wydłużyć o kilka tygodni – dodaje.

Z dużym dofinansowaniem

W Hucisku powstaje 12 lokali socjalnych. głównie dwupokojowych, przy czym jeden z pokoi ma być połączony z kuchnią. Średni metraż to ok. 30 m2. Co ważne w każdym z lokali będzie również łazienka. Najmniejsze mieszkanie będzie miało 19,06 m², a największe 34,91 m².  Na parterze budynku powstanie filia stąporkowskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Dobra przestrzeń”. Prowadzone będą w niej zajęcia świetlicowe, tak jak było to przed remontem, ale zostaną one dodatkowo rozszerzone. Co ważne na inwestycję gmina Stąporków otrzymała dofinansowanie od Zarządu Województwa w kwocie aż 1 mln 166 tys. zł.

Dla kogo?

Wciąż nie wiadomo jeszcze kto zamieszka w Hucisku. – Lista osób oczekujących na mieszkania socjalne w naszej gminie jest naprawdę duża. Od momentu objęcia stanowiska burmistrza dostrzegam ten problem i dlatego podejmuję działania w tej kwestii – zaznacza burmistrz. Wiadomo, że do Huciska wprowadzą się osoby będące mieszkańcami gminy Stąporków, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i korzystają z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

1 Komentarz dla “Coraz bliżej do oddania mieszkań socjalnych

  1. pamiętam jak budowano tę szkołę jak zbierano na ten cel pieniądze od mieszkańców Huciska i jak pracowaliśmy w czynach społecznych, ta szkoła była własnością nas wszystkich ! nawet dzieci nosiły cegły; przyszli uczniowie!

Dodaj komentarz