Łukasz, jesteśmy z Tobą! Sprawdź, jak można pomóc

Ruszyła akcja pomocy dla Łukasza Sinkiewicza. 31-latek z Radoszyc, tak jak wielu rówieśników, założył rodzinę i planował dla niej jak najlepsze warunki. – Zamieszkaliśmy w Grodzisku Mazowieckim. Rok temu urodziła nam się córeczka Oliwka. Łukasz chciał zarobić na nasze mieszkanie i pracował w Holandii, kiedy przyjechał na święta wielkanocne wydarzył się wypadek – opowiada Jolanta Sinkiewicz, żona Łukasza. W wyniku wypadku  doznał bardzo ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego, obrzęku mózgu, wieloodłamowego złamania łopatki, krwiaków, pourazowego wodogłowia, odmy wewnątrz czaszkowej, złamania kości czaszki i twarzoczaszki oraz paraliżu prawej strony twarzy. Przez ponad dwa tygodnie był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, lekarze przez pierwsze dni nie dawali mu żadnych szans na przeżycie.

Wiara w rehabilitację

– Mąż przebywa w szpitalu. Nic jednak nie pamięta, nie mówi. Kiedy mówię do niego zdarza się, że kiwnie mi głową – opowiada pani Jolanta. – Chcemy jak najszybciej rozpocząć intensywną rehabilitację, ale nie mamy na nią pieniędzy. Stąd też pomysł na nagłośnienie naszej historii i zwrócenie się z prośbą o pomoc. Nikt nie dam nam żadnej gwarancji, że rehabilitacja przyniesie efekty, ale musimy to zrobić, bo wierzę, że mąż odzyska sprawność – podkreśla. Obecnie w rozpoczęci rehabilitacji przeszkadza kolejna infekcja bakteryjna, która osłabiła jego organizm.

Pomoc ruszyła

W akcję pomocy zaangażowanych jest wielu przyjaciół. – Zawsze wierzyłam w ludzi, bo jest duże grono osób, które chcą nam pomóc. W Radoszycach był bardzo lubiany przez wszystkich, uśmiechnięty, choć z jednej strony rzeczywiście jestem zdziwiona rozmiarami akcji. Wiadomo jednak, że im więcej głów tym więcej pomysłów – zaznacza pani Jolanta. Akcję wspierają również kibicie Legii, której od zawsze kibicuje Łukasz. W ramach solidarności przygotowali nawet ogromny baner, jaki wywiesili podczas jednego z meczów.

To dopiero początek

Nawet najdrobniejsze wpłaty można dokonywać na konto Fundacji Pomost Nadziei. W rodzinnych Radoszycach ruszyła już zbiórka nakrętek, które zostaną sprzedane, a dochód przelany na konto fundacji. W sklepach nie tylko w Radoszycach mają pojawić się specjalne puszki, w które również będzie można wrzucać datki. Zbiórka zostanie również przeprowadzona podczas Dni Koskich w najbliższy weekend. Całość dochodu zostanie przeznaczona na rehabilitację oraz wszystkie niezbędne zabiegi przy Łukaszu. Pomoc deklaruje również radoszycki Urząd Gminy. – Zorganizowaliśmy już akcję wśród naszych pracowników i przekazaliśmy uzbieraną sumę. To jednak nie koniec, bo planujemy już kolejną formę pomocy dla Łukasza. Zachęcam wszystkich do włączenia się w akcję pomocy dla naszego radoszyczanina – mówi wójt Michał Pękala. O szczegółach akcji, a także punktach zbiórek będziemy informować na bieżąco.

Pomóc Łukaszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomost Nadziei:

– Nr rachunku bankowego: 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945
-Wpłaty zagraniczne: PL 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945

Swift code: PKOPPLPW

– PayPal: [email protected]
z dopiskiem: Darowizna dla Łukasza Sinkiewicz

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze