RSS

Konecki strażak na pierwszym miejscu w Biegu Powstania Warszawskiego

• Napisany przez:
  • Skomentuj

Trzej koneccy funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w 27 Biegu Powstania Warszawskiego. Tym sposobem uczcili pamięć poległych powstańców. Arkadiusz Wnukowski w kategorii M40 został sklasyfikowany na pierwszym miejscu.…

Na starcie 27 Biegu Powstania Warszawskiego stanęło niemal 11 tysięcy uczestników, ktorzy przebiegli lub przejechali na wózkach ulicami Warszawy, by uczcić pamięć poległych powstańców. W biegu uczestniczyli trzej koneccy strażacy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej: asp. sztab. Arkadiusz Wnukowski, asp. sztab. Krzysztof Kolekta i asp. Karol Kołba. Łącznie biegi na 5 i 10 km oraz wózków ukończyło 9.698 zawodników. Metę osiągnęli wszyscy reprezentanci JRG Końskie. W klasyfikacji generalnej M40 na dystansie 10 km pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Wnukowski z czasem 36,06 minut. W kategorii open (otwartej) został sklasyfikowany na 35 miejscu. Pozostali funkcjonariusze zajęli dalsze miejsca.

Spełnić marzenia

Koneccy uczestnicy biegu Powstania Warszawskiego mówią, że startowali bo chcieli poniekąd spełnić swoje marzenia, patriotyczny obowiązek pamiętania o poległych powstańcach. W czasie poza służbą, za własne pieniądze pojechali do Warszawy i w tak ważnym przedsięwzięciu uczestniczyli z honorem. Każdy otrzymał pamiątkowy medal. Dodać należy,  że asp. sztab. Arkadiusz Wnukowski i asp. sztab. Krzysztof Kolekta są dowódcami zmiany, asp. Karol Kołba dowódcą sekcji. Strażakom gratulujemy.