Nowy plac nie tylko dla artystów

flash Stąporków

Za nami kolejny etap zmian przez MGOKiS. Po tym jak kilka lat temu zmieniono oblicze części placu i wybudowano fontannę metamorfozę przeszła druga część placu. – Postanowiliśmy, że stworzymy miejsce, którego w Stąporkowie brakowało. Nie mieliśmy placu, na którym można by zorganizować miejskie uroczystości np. patriotyczne. Teraz to się zmieniło – mówi burmistrz Dorota Łukomska.

Z zielenią

W miejscu trawnika i żywopłotów powstał brukowany plac.- Nie chciałam, żeby było to miejsce pozbawione zieleni stąd również część zielona z wieloma nasadzeniami obejmującymi również przeciwległą część placu. Ułożyliśmy też napis Stąporków znajdujący się na nowym klombie w pobliżu słynnego na cały kraj pomnika stąporkowskiego grzejnika – dodaje burmistrz Łukomska.  Jak zapowiada Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS na placu odbywać będą się nie tylko spotkania patriotyczne, ale również plenerowe wystawy. – Podczas święta miasta na placu stanęły stoliki z parasolami, prezentowaliśmy również obrazy. Taka forma spotkała się z dużym zainteresowaniem i na pewno będziemy ją kontynuować – zaznacza.

Pomnika nie będzie

Co ważne to jednak nie koniec zmian. W przyszłym roku na placu stanąć mają kwietniki. – Nie planujemy postawienia na placu żadnego pomnika- mówi burmistrz Łukomska dementując tym samym plotki o tym, że w Stąporkowie miałaby stanąć pomnik pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Dodaj komentarz