Umowa wreszcie podpisana, rusza rozbudowa

flash Radoszyce

Prace miały ruszyć w maju tego roku, po tym jak wiadomo już było, że Gmina Radoszyce otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Z puli 9,5 mln zł przeznaczonych na całe województwo Radoszyce otrzymały aż 2,8 mln zł. Prace zakładają przede wszystkim dobudowanie do obecnego budynku dodatkowego skrzydła o takiej samej wielkości. Znajdzie się w nim ok. 10 gabinetów lekarskich, w których przyjmować będą głównie specjaliści podstawowej opieki zdrowotnej, ale nie zabraknie też miejsca dla kardiologa, neurologa, laryngologa i pediatry. Nie zabraknie również dużej i przestronnej poczekalni. Budynek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdzie się w nim m.in. winda.

 Skończą do czerwca

Okazało się jednak, że plany rozbudowy pierwotnie planowane na maj musiały zostać przesunięte. – Firmy, które przystąpiły do pierwszego przetargu zaproponowały większe sumy, niż te którymi dysponowaliśmy. W związku z tym przetarg unieważniliśmy i ogłosiliśmy kolejny, w wyniku którego wyłoniliśmy wykonawcę – zaznacza wójt Michał Pękala. Jak zauważa problemy z wyłonieniem wykonawcy na konkretne inwestycje to coraz częstszy problem, z którym borykają się ostatnio nie tylko świętokrzyskie samorządy. Umowa została już podpisana. Prace mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Całość wyniesie ok. 3,5 mln zł, z czego gmina dołoży ze swojego budżetu 700 tys. zł.

Co się zmieni?
W starym skrzydle powstać ma rehabilitacja z prawdziwego zdarzenia. Zapotrzebowanie na nią w minionych latach bardzo wzrosło, co jest związane ze starzeniem się społeczeństwa. W ośrodku mają pojawić się zarówno nowi specjaliści jak i nowoczesne sprzęty konieczne do przeprowadzenia skutecznej rehabilitacji. Zmieni się również otoczenie wokół budynku Ośrodka Zdrowia. Parking zostanie powiększony o 10 kolejnych miejsc.

 

Dodaj komentarz