Barbara Wachowicz w koneckiej bibliotece. Zabrakło krzeseł! (zdjęcia)

flash Galeria Informacje Końskie

Wizyta pisarki była nieprzypadkowa.  Przed spotkaniem w bibliotece Barbara Wachowicz gościła w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie rozmawiała o szczegółach nadania placówce imienia Zdzisławy i Stanisława Bytnarów, rodziców Janka Bytnara „Rudego”, którzy przed II wojną światową mieszkali i pracowali w Niekłaniu Wielkim.

Barbara Wachowicz przyjechała do Końskich na zaproszenie mecenasa Jana Nowaka, prezesa Fundacji Pamięć i Niepodległość oraz koneckiej biblioteki. Spotkanie było poświęcone promocji najnowszej książki pisarki „Tadeusz Kościuszko. w Ojczyźnie, Ameryce, Szwajcarii.” Nie zabrakło opowieści o wyprawie do USA śladem Kościuszki, ale również gawęd o wielkich Polakach, którym Barbara Wachowicz poświęciła wiele swoich książek m.in. Adamowi Mickiewiczowi czy Stefanowi Żeromskiemu.

Podczas spotkania pisarka wielokrotnie opowiadała anegdoty związane zarówno z jej przygodami podczas zbierania materiałów do książek jak i pracą z ekipami telewizyjnymi. Po gawędzie do autorki ustawiła się kolejka czytelników chętnych, by zamienić słowo ze znaną pisarką i otrzymać dedykację w książkach. Zainteresowanie było tak duże, że samo podpisywanie książek trwało niemal dwie godziny, a podczas spotkania zabrakło krzeseł, a czytelnicy szczelnie wypełnili dwie biblioteczne sale!