Medale za 50 lat wspólnego życia (zdjęcia)

flash Galeria Końskie

Niezwykle miła uroczystość odbyła się w miniony czwartek w stąporkowskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. W sali kawiarnianej spotkało się pięć par z gminy Stąporków, które przeżyły w związku małżeńskim dokładnie 50 lat. Towarzyszyli im ich najbliżsi, zarówno dzieci, wnuki, jak i przyjaciele. Uroczystość poprowadziła Dorota Nowak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stąporkowie. Z najlepszymi życzeniami do małżonków pospieszyła burmistrz Dorota Łukomska, która podkreślała wyjątkowy charakter jubileuszu zwracając uwagę na to, że szczęśliwi małżonkowie z 50-letnim stażem są doskonałym przykładem dla wszystkich par.

Jednej recepty nie ma

Później przyszedł już czas na wręczenie odznaczeń. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP dekorowała małżonków pani burmistrz. Do każdego z nich dołączona była okolicznościowa legitymacja potwierdzająca przyznanie medalu. Złote Gody świętowali Nina i Lech Romanowscy, Sabina i Stefan Skrzyneccy, Anna i Andrzej Słokowie, Maria i Lucjan Socha, Stanisława i Jerzy Zdralowie. Jak zgodnie podkreślali jednej recepty na szczęśliwe i wspólne życie nie ma. Trzeba się kochać, szanować no i ustępować podczas gorszych dni, a przecież takich też nie brakowało.

Toast za pomyślność

Jubilaci od burmistrz Doroty Łukomskiej otrzymali okolicznościowy dyplom oraz pamiątkową szkatułkę. Z wiązanką weselnych przebojów dla wszystkich wystąpili Sebastian Moczarski, instruktor muzyczny MGOKiS oraz solistka Magdalena Szustak. Nieoficjalną część rozpoczął toast symboliczną lampką szampana. Później wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dodaj komentarz