RSS

Pomocna dłoń Obrusiewicza

• Napisany przez:
  • Skomentuj

W spotkaniu inaugurującym nowy sezon I ligi szczypiornistów, KSSPR Końskie pokonał na własnym parkiecie KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 23:18 prowadząc do przerwy 12:9.…

Trener konecczan Robert Napierała nie posiada jeszcze odpowiednich uprawnień do prowadzenia drużyny pierwszoligowej. Do chwili uzyskania właściwych „papierów” Związek Piłki Ręcznej w Polsce przyznał mu licencję warunkową. Niemal w ostatniej chwili działacze KSSPR-u Końskie zdecydowali się na dość nietypowy ruch. – Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Piotra Obrusiewicza, trenera reprezentacji Polski juniorów młodszych. Trener Obrusiewicz zgodził się nam pomóc w tej kwestii i w miniony piątek został włączony do kadry trenerskiej naszego pierwszoligowca. Robert Napierała uzyska odpowiednie uprawnienia najpóźniej w grudniu br. Nie wykluczam jednak, że z wiedzy trenera Piotra Obrusiewicza będziemy korzystać dłużej – powiedział nam Piotr Bocheński, prezes KSSPR. Obrusiewicz zasiadł w sobotę na ławce konecczan. W naszym zespole z powodu kontuzji i schorzeń nie zagrali Patryk Mastalerz, Piotr Gasin i Krzysztof Słonicki. Z kolei podopieczni Mariusza Jurasika przyjechali do Końskich w bardzo wzmocnionym przed sezonem składzie.

Na początku był chaos

Początek sobotnich derbów naszego województwa nie zachwycił. Wynik oscylował wokół remisu. W 17 minucie było 7:7. Trzy bramki z rzędu (dwie Krzysztofa Bernackiego i jedna Michała Napierały) dały gospodarzom prowadzenie, którego rozmiar nie zmienił się do przerwy (12:9).

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy najpierw doprowadzili do remisu (12:12 w 35 minucie), a następnie wyszli na dwubramkowe prowadzenie (13:15 w 39 minucie). Końcówka spotkania należała jednak do podopiecznych Roberta Napierały. W 44 minucie KSSPR przegrywał 15:16. Nasi zdobyli siedem (!!!) bramek z rzędu i na dwie minuty przed końcową syreną prowadzili 22:16. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 23:18. Na szczególne słowa pochwały zasłużył bramkarz Patryk Wnuk, który został najlepszym zawodnikiem meczu. W obronie brylował Dawid Jakubowski. Ważne trafienia zanotowali Artur Rurarz i Przemysław Matyjasik, który z ośmioma bramkami na koncie został najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

W najbliższą sobotę o godz. 16 konecczanie zmierzą się w Tarnowie z tamtejszym SPR-em.

W innych meczach 1 kolejki: Politechnika Anilana Łódź – SPR Tarnów 25:28, AZS AWF Biała Podlaska – ASPR Zawadzkie 30:29, Czuwaj Przemyśl – Ostrovia Ostrów Wlkp. 36:32, MKS Wieluń – Uniwersytet Radom 23:30, Olimpia Piekary Śl. – Viret Zawiercie 30:25, ŚKPR Świdnica – MTS Chrzanów 30:22, Siódemka Legnica – Moto-Jelcz Oława 23:24.

23:18 (12:9)
KSSPR: Wnuk – P. Matyjasik 8/2, Bernacki 5, Maleszak 4, Rurarz 2, Pilarski 1, T. Napierała 1, M. Napierała 1, Smołuch 1, Jakubowski, Sękowski. Trenerzy: Robert Napierała, Piotr Obrusiewicz. Karne: 2/2. Kary: 14 minut. Czerwona kartka: Sękowski (58 minuta, gradacja kar).
KSZO Odlewnia: Zając, Piątkowski – Grabowski 5, Sobut 3, Antolak 3/2, Afanasjew 2, Goliszewski 2, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Wędrak 1, Kazhaneuski, Bulski. Trenerzy: Mariusz Jurasik, Tomasz Radowiecki. Karne: 2/3. Kary: 6 minut.
Sędziowali: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza) – Marcin Pytlik (Siemianowice Śl.). Delegat ZPRP: Paweł Kwapisz (Puławy). Widzów: 420.
Przebieg meczu: 1:2, 4:4, 7:6, 8:7, 11:8, 12:9; 12:12, 14:15, 16:16, 18:16, 20:16, 23:18.

Po meczu powiedział
Robert Napierała, trener KSSPR: Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji kadrowej. Dziękuję wszystkim podopiecznym za ambicję i wolę walki. Moja rola w tych derbach sprowadzała się głownie do temperowania pewnych zachowań, gdyż chłopcy sami wiedzieli, że to jest ważny mecz, jak wiele było perturbacji przed tą potyczką. Cieszę się, że podjęli walkę i ta wygrana bardzo cieszy. KSZO to obecnie o wiele groźniejsza drużyna, niż w poprzednim sezonie. Doszło wielu młodych chłopaków, a przede wszystkim niezwykle doświadczony Grzegorz Sobut, który ładnych kilka lat spędził w Superlidze.