Całą noc błądził w lesie

flash Końskie

Do Komisariatu Policji w Stąporkowie, ok. godz. 11,  zgłosiła się mieszkanka Bokowa. Poinformowała stróżów prawa, że jej 80-letni mąż dzień wcześniej poszedł do lasu na grzyby i do tego czasu nie powrócił. Rodzina zaginionego początkowo prowadziła sama poszukiwania. Na wyczucie, szperali w lesie. Chodzili ścieżkami,  nawoływali. Odpowiadało tylko echo. Poszukiwania nie dały rezultatu, starszego pana nie odnaleziono. Toteż jedynym rozsądnym wyjściem było poproszenie policji o pomoc w odnalezieniu 80 –latka.

Pierwsza kategoria poszukiwań

Inspektor Waldemar Cisowski, komendant powiatowy policji zarządził alarm jednostki. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się funkcjonariusze  z Wydziału Kryminalnego koneckiej policji. Z rodziną zaginionego 80 –latka  przeszukali dukty leśne w pobliżu miejsca zamieszkania.  Podczas rozmów z przygodnymi ludźmi ustalili, że zaginiony mężczyzna widziany był w pobliżu sąsiedniej miejscowości Kolonia Szczerbaka już w powiecie przysuskim. Niemniej do poszukiwań  kategorii pierwszej przystąpiło 52 policjantów z koneckiej jednostki oraz 24 policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Kielc. Ekipy udały się w las w pobliżu Bokowa. Zaczęły przeczesywać  teren – mówi sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

Druhowie strażacy w akcji

Do poszukiwań od razu włączyli się druhowie strażacy z OSP KSRG Odrowąż i Niekłań oraz OSP Czarna, a dodatkowo  strażnicy leśni. Jak nam powiedział kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP,  zastępy druhów  przeszukiwały  łąki i lasy  w pobliżu Bokowa.  Działania przerwano ok. godz. 12.30 po konsultacjach z dowodzącym funkcjonariuszem policji, bowiem  na tym etapie wystarczyło policjantów, by sami prowadzili poszukiwania. Strażacy wyłączali się z akcji poszukiwawczej. Sierżant Przygodzki, oficer prasowy policjantów mówił nam, że po pokonaniu około dwóch kilometrów od głównej drogi  w las,  zobaczyli siedzącego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Był zmoknięty i wyziębiony. Okazało się, że jest to zaginiony 80-latek.

Całą noc błądził

Starszy pan oświadczył, że zgubił się w lesie. Całą noc błądził w poszukiwaniu drogi do domu. Niestety to mu się nie udało. Podczas gdy jednostki OSP przerwały działania otrzymali  informację od policjantów,  że zaginiony został odnaleziony w województwie Mazowieckim. Nie wymagał opieki lekarskiej i hospitalizacji.Policjanci zabrali starszego pana  do radiowozu,  okryli go swoją kurtką i wezwali  Zespół Ratownictwa Medycznego.  Lekarz go zbadał. Nic nie stwierdził, nawet kataru, więc starszy pan ze znalezionymi grzybami wrócił do żony i bliskich.

Dodaj komentarz