Przeczytali najwięcej książek w wakacje

Gowarczów Rozmaitości

Konkurs skierowany był do czytelników gowarczowskiej biblioteki i jej filii w Kamiennej Woli. – Warunkiem udziału było zgłoszenie bibliotekarzowi chęci udziału w tym wyjątkowym wakacyjnym konkursie. Liczyło się to ile książek przeczytają nasi młodzi czytelnicy w okresie wakacji – opowiada Małgorzata Mastalerz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gowarczowie. W konkursie wzięło udział 20 osób. O tym, do kogo powędrują nagrody i pamiątkowe dyplomy decydowało jury w składzie: kierownik Małgorzata Mastalerz oraz bibliotekarki Renata Pluta i Danuta Defratyka.

Najmłodsi czytają

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpiło w miniony piątek podczas spotkania z okazji Narodowego Czytania „Wesela”. W kategorii szkół podstawowych klas I – III otrzymała Marta Mastalerz z SP w Gowarczowie, która wypożyczyła aż 107 książek. Drugie miejsce powędrowało do Natalii Cabaj z SP w Gowarczowie, która na koncie miała 55 książek, a trzecie do Anastazji Karbownik z SP w Kamiennej Woli z 48 książkami. Wyróżnienie otrzymała Kornelia Piziak z SP w Gowarczowie z 31 książkami.

Nieco starsi też

Wśród starszych uczniów z klas IV – VI najlepsza była Kamila Sapieja z SP w Kamiennej Woli z 70 książkami. Drugie miejsce zajął Marcin Sapieja również z SP w Kamiennej Woli, który wypożyczył 64 książki. Na trzecim miejscu znaleźli się: Weronika Żurawska (SP Gowarczów, 57 książek) i Wiktoria Pikuła (SP w Kamiennej Woli, 54 książki). Wyróżnienia otrzymały Klaudia Sapieja (SP w Kamiennej Woli, 45 książek), Aleksandra Paliwoda (SP w Gowarczowie, 37 książek),  Paweł Brzóska (SP w Kamiennej Woli, 34 książki). W kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce otrzymała Wiktoria Karbownik ze 108 książkami, a drugie Weronika Brzóska z 48 książkami. Do laureatów powędrowały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz oczywiście książki.

Dodaj komentarz