Trzy godziny o Końskich na antenie radiowej Jedynki (zdjęcia)

flash Galeria Końskie

Takiej promocji Końskich w mediach ogólnopolskich jeszcze nie było. W sobotni poranek radiowe małżeństwo Monika Tarka i Robert Kilen zaprosili słuchaczy Jedynki na wyprawę na Konecczyznę. Z Domu Kultury nadawano audycję na żywo, w czasie której prezentowano m.in. felietony nagrane dzień wcześniej m.in. w Sielpi czy Maleńcu.

O ciekawych miejscach opowiadali m.in. Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej, Lucyna Jakubowska, prezes Klubu Turystyki Aktywnej Pasat, Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Nie zabrakło odniesień historycznych. Burmistrz Krzysztof Obratański mówił m.in. o trudnościach z odmianą nazwy Końskie i jej historią, a mecenas Jan Nowak wspominał bohaterów II wojny światowej, którzy nierozerwalnie związani są z Konecczyzną.

O swoich pasjach opowiadali mieszkańcy. Paweł Stasiński o ceramice, Jarosław Chmielnicki i Maciej Stolzman o modelarstwie, Paweł Błachowicz o fotografii makro, Paweł Dziuba o zamiłowaniu do matematyki i przekazywaniu swojej wiedzy uczniom, a Beata i Marcin Kij o sukcesach sportowych. Przez cały czas trwania audycji Małgorzata Pasek, kierowniczka zespołu Korniczanka przygotowywała galantynę. Słuchacze mogli się dowiedzieć o innych potrawach królujących na koneckich stołach m.in. kuglu czy prazokach.

Chętni słuchacze mogli na żywo zobaczyć jak powstaje audycja. Pod koniec jej trwania pojawiła się nawet grupa uczniów z Rogowa z nauczycielką Izabelą Klusek wprost z trasy „Marszu po medal”.

Nie zabrakło również muzycznych akcentów. Audycję otworzyła Korniczanka. Dwie piosenki zagrała grupa Hash Cookie, jedną z nich była radiowa premiera nowego utworu, który nie ma jeszcze tytułu. Na finał zaprezentowało się muzyczne małżeństwo Dominika i Marcin Wróbel.

Audycję z Końskich w całości można posłuchać w portalu Polskiego Radio. Wystarczy kliknąć TU.