„Nasz Kącik” w gościnie u strażaków

Rozmaitości

Do strażnicy OSP Wąsosz przyjechało 15 dzieci. Głównie dla nich, ale też i dla dzieci z Wąsosza przygotowano pożegnanie wakacji na wesoło. I znów jak przy witaniu wakacji, tak i pożegnaniu zabawę przerywał deszcz. Mimo to na dziedzińcu OSP Wąsosz powstała „Fabryka zabawy”, którą kierowały Ania i Ewelina, animatorki kultury. Prowadziły z dziećmi wiele tańców, pląsów, wspólnego śpiewania i wielu  innych ulubionych przez najmłodszych zabaw.

Królowała Karolinka Mućka

Jednak wszelkie zabawy przelicytowała krówka Karolinka Mućka. Była oblegana. Każdy dzieciak chciał ją doić, bo ze strzyków leciało prawdziwe mleko. Dzieci przytulały się do krówki, znakomicie odwzorowanej z tworzyw sztucznych. .Strażaczki i mieszkanki Wąsosza, jak dh Aneta Nowak, dh Katarzyna Młynarczyk, Anna Zwierzchowska,  Maria Górecka, Ewa Foltyńska, Anna Adach, Renata Moczarska i sołtyski pobliskich miejscowości: Grażyna Kolus z Izabelowa, Elżbieta Kuleta z Nieba oraz Irena Wąsik z Małachowa były zaangażowane w przyjęcie niepełnosprawnych dzieci. Serwowały gulasz z dzika, którego przysposobił Piotr Słoka. Częstowały  ciastami, ciasteczkami, tudzież innymi słodyczami. Druhowie strażacy: Marek i Piotr Lachowski, Marcin Młynarczyk, Grzegorz Fidor, Rafał Młodawski, Patryk Młynarczyk w ognisku piekli ziemniaki, a na ruszcie kiełbaski.  Potem częstowali dzieciaków i mich opiekunów.

Pomocnicy

Drużyna „strzelecka” dała pokaz swojego wyszkolenia i sprawności. W prawie wojskowym umundurowaniu posługiwała się karabinami. Darczyńcy  jak Jarosław Lasota, Andrzej Kudłacz, Arkadiusz Ciaś, Bogdan Brzeziński, Urszula Pieczyk, Iwona Lachowska,  Marcin Słoka, Mirex-Bud, Mirosław Szustak, Ryszard Wytrych, Lokalna Grupa działania „U Źródeł”, UMiG Końskie, Nadleśnictwo Barycz i Piotr Słoka  nie żałowali złotówek, byle tylko dzieciaki miały znakomitą zabawę. Inspirator pożegnania wakacji,  dh Lucjan Górecki, sołtys Wąsosza serdecznie im za takie działanie dziękował i dodał, że na nich zawsze mogę liczyć, by dla innych zrobić coś dobrego.

Dodaj komentarz