Przysnął za kierownicą ?

flash Paragraf

Około godziny 5.50 drogą DK42 w kierunku Radomska jechał opel insygnia, którym kierował 41 –letni mężczyzna z powiatu radomszczańskiego. W przeciwnym kierunku podążał ciężarowy renault, który prowadził 33 –latek. Jak nam powiedział sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów, prawdopodobnie kierowca opla zasnął za kółkiem. Na łuku drogi  auto zjechało na lewy pas i zderzyło się z renaultem. Pod zderzeniu opel odbił się od ciężarówki i wpadł do głębokiego rowu po prawej stronie drogi.

Alarm dla strażaków

Tuż przed godziną 6 strażacy z OSP KSRG Ruda Maleniecka  dowodzeni przez dh Gerarda Pachuca, zostali  zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP do wypadku drogowego na drodze DK 42, tuż przed Fałkowem.  Pierwsi do wypadku dotarli właśnie druhowie strażacy ratownicy z Rudy Malenieckiej. Do akcji ratownictwa drogowego włączyły się OSP Fałków, OSP KSRG Czermno i JRG Końskie. Dowodzenie działania ratowniczymi przejął mł. kpt. Adrian Kowalik z JRG.

Opel wisiał nad rowem

W oplu, niemal  wiszącym nad rowem, strażacy zastali uwiezionego kierowcę. Droga „krajowa” była zablokowana przez renaulta, który był uszkodzony po zderzeniu i zablokował oba pasy drogi. Jego naczepa znajdowała się na poboczu. Policjanci wyznaczyli objazdy. Druhowie sprawili, zmontowali sprzęt hydrauliczny i przystąpili do uwalniania poszkodowanego, z rozbitego pojazdu osobowego. W asyście Zespołu Ratownictwa Medycznego wycinali karoserię, by wydobyć uwięzionego kierowcę opla. W tym samym czasie inni odłączyli akumulatory  w obu pojazdach,  sprawdzili czy ze zbiorników nie wycieka paliwo – relacjonował nam kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

Szkody

Poszkodowany, 41 -letni mężczyzna doznał  urazu lewego biodra i nogi oraz ran na twarzy. Po wydostaniu go z wraku samochodu  został zabrany z miejsca zdarzenia przez Zespół Ratownictwa Medycznego i przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy koneckiego szpitala. Kierowca renaulta nie wymagał pomocy medycznej. Technik kryminalistyki wykonał swoje zadanie, zbierał ślady, fotografował miejsce wypadku. Po zakończeniu  jego pracy strażacy  uprzątnęli z drogi  pozostałości powypadkowe. Samochód ciężarowy renault przewoził  na paletach puste puszki na napoje. W  wypadku, zderzenia zniszczyła się karoseria, głównie przód i lewy bok oraz komora silnika opla insignia, a ponadto lewy bok naczepy renault oraz cześć ładunku.

Dodaj komentarz