Tego nie było widać! Zaglądamy za kulisy audycji radiowej Jedynki

Rozmaitości

Monika Tarka i Robert Kilen gościli w Końskich przez dwa dni i był to bardzo pracowity czas. Prezenterzy i jednocześnie dziennikarze radiowej Jedynki w piątek wybrali się na wycieczkę. Wtedy zostały nagrane krótkie radiowe felietony, które można było usłyszeć w czasie sobotniej audycji. Słuchacze mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek oraz poznać mieszkańców Konecczyzny, którzy żyją z pasją. Magda Weber z Centrum Informacji Turystycznej oprowadzała gości po Sielpi oraz koneckim parku, w którym opowiadała nie tylko o figurach faraonów z Egipcjanki, ale również nieistniejącym już koneckim Nilu czy wielki sumie wyłowionym z sielpiańskiego zalewu. Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu oprowadzał po muzeum, ale również zmierzył się w podnoszeniu jedną ręką odważnika ważącego 35 kg z prowadzącym Robertem Kilenem i nietypowe zawody…wygrał! Radiowemu małżeństwu spodobał się również czterometrowy, największy gwóźdź w kraju, przy którym chętnie się fotografowali.

 O swoich pasjach

Adam Kwiel, pasjonat starych samochodów opowiadał m.in. o wypożyczaniu swoich aut do znanych filmów. Ostatnio np. do serialu „Wojenne dziewczyny”. Prowadzący zasiadali za kierowcami aut. W jednym okazało się, że Monice Tarce zabrakło miejsca na nogi! Elżbieta Szejna-Kuleta, sołtys Piekła i Nieba opowiadała jak żyje się  w tych dwóch miejscowościach, a lekarz Jarosław Chmielnicki i hobbysta Maciej Sztolcman mówili o swojej wielkiej pasji do modelarstwa. Z radiowym mikrofonem Monika Tarka i Robert Kilen byli również na treningu w Brawler Fight Club u Beaty i Marcina Kijów, którzy opowiadali o pasji do sportu, którą zarazili nie tylko młodych zawodników MMA.

O pasjach

W sobotni poranek w Domu Kultury nie zabrakło gości, który na żywo opowiadali o Końskich i swoich zainteresowaniach. Burmistrz Krzysztof Obratański mówił m.in. o trudnościach z odmianą nazwy Końskie i jej historią, a mecenas Jan Nowak wspominał bohaterów II wojny światowej, którzy nierozerwalnie związani są z Konecczyzną. Paweł Stasiński opowiadał o tradycjach ceramicznych,  Paweł Błachowicz o fotografii makro. Paweł Dziuba, jeden z najlepszych nauczycieli matematyki w kraju zadał słuchaczom prostą, matematyczną zagadkę. Lucyna Jakubowska, prezes Klubu Turystyki Aktywnej PTTK „Passat” zapraszała na piesze wycieczki m.in. do Gagatów Sołtykowskich i Piekła Niekłańskiego. Dariusz Kowalczyk, dyrektor koneckiej biblioteki podzielił się informacjami na temat działania bibliotecznego Wydawnictwa Arslibris.

Jak robi się galantynę?

Przez cały czas trwania audycji Małgorzata Pasek, kierowniczka zespołu Korniczanka przygotowywała galantynę. Słuchacze mogli się dowiedzieć o innych potrawach królujących na koneckich stołach m.in. kuglu czy prazokach.Podpatrzeć jak powstaje audycja na żywo mógł każdy chętny. Pod koniec jej trwania pojawiła się nawet grupa uczniów z Rogowa z nauczycielką Izabelą Klusek i przewodnikiem Mirosławem Leszczyńskim wprost z trasy „Marszu po medal”. Na chętnych czekała m.in. pyszna galantyna!

Muzyka na żywo

Nie zabrakło również muzycznych akcentów. Audycję otworzyła Korniczanka. Dwie piosenki zagrała grupa Hash Cookie, jedną z nich była radiowa premiera nowego utworu, który nie ma jeszcze tytułu. I to właśnie o pomoc zatytułowaniu piosenki muzycy poprosili słuchaczy Jedynki. Na finał zaprezentowało się muzyczne małżeństwo Dominika i Marcin Wróbel. Całość audycji można już znaleźć w portalu www.polskieradio.pl (bezpośredni link znajdziecie na portalu www.konecki24.pl).

 

 

Dodaj komentarz