RSS

Dwanaście rzutów w „kotary”

• Napisany przez:
  • Skomentuj

W meczu 2 kolejki I ligi grupy B szczypiorniści KSSPR-u Końskie przegrali na wyjeździe z SPR PWSZ Tarnów 19:27, przegrywając do przerwy 9:14. Głównym powodem tak wysokiej porażki była niesamowita nieskuteczność naszych zawodników.…

W koneckiej drużynie z powodu kontuzji i schorzeń nadal nie grają Krzysztof Słonicki, Piotr Gasin i Patryk Mastalerz.

Dominacja gospodarzy

Sobotnie spotkanie w Tarnowie od początku nie ułożyło się drużynie z Końskich. Podopieczni Roberta Napierały nie wykorzystali bardzo dobrej dyspozycji naszego bramkarza Daniela Szota, który w pierwszej połowie dwoił i troił się w bramce odbijając kilka piłek. Niestety, tego dnia nasz zespół był bardzo nieskuteczny, stąd też miejscowi szybko wyszli na prowadzenie. Gospodarze byli bardzo dobrze kierowani zarówno w obronie, jak i w ataku przez doświadczonego Michała Kubisztala, który powrócił na „stare śmieci” po superligowych wojażach. Jego ekipa prowadziła już różnicą siedmiu bramek (13:6 w 24 minucie). W końcówce pierwszej połowy konecczanom udało się nieco zniwelować tę różnicę i ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14:9.

Kontrolowali grę

Po zmianie stron gospodarze nadal dominowali i kontrolowali przebieg gry. A w naszej ekipie trwał „festiwal” niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych. W całym spotkaniu trójka naszych czołowych graczy przegrała 12 takich pojedynków, o innych nie wspominając. W 53 minucie tarnowianie prowadzili już różnicą dziewięciu oczek (25:16). Podopieczni Roberta Napierały walczyli ambitnie do końca meczu, ale to pozwoliło jedynie na „kosmetykę” wyniku. SPR PWSZ Tarnów pokonał KSSPR Końskie 27:19.

W 3 kolejce 23 września o godz. 18 konecczanie zagrają we własnej hali z obecnym liderem I ligi ŚKPR-em Świdnica.

Pozostałe wyniki 2 kolejki: KSZO Ostrowiec Św. – AZS AWF Biała Podlaska 23:27, Moto-Jelcz Oława – Czuwaj Przemyśl 36:35, ASPR Zawadzkie – Olimpia Piekary Śl. 30:35, MTS Chrzanów – Uniwersytet Radom 28:27, Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS Wieluń 29:28, Viret Zawiercie – Siódemka Legnica 31:28, ŚKPR Świdnica – Politechnika Anilana Łódź 31:19.

27:19 (14:9)
SPR: Jastrząb, Ciochoń – Dutka 9/2, Jewuła 6, Kubisztal 5/0, Misiewicz 2, Sanek 2, Nowak 2, Kowalik 1/0, Spieszny, Wajda, Drobiecki, Niemiec, Mogielnicki. Trener Ryszard Tabor. Karne: 2/4. Kary: 14 minut. Czerwona kartka: Kowalik (59 minuta – gradacja kar).
KSSPR: Wnuk, Szot – Matyjasik 6/3, Maleszak 4, Bernacki 2, Rurarz 2, Sękowski 1, T. Napierała 1, M. Napierała 1, Smołuch 1, Jakubowski 1/1, Woś, Pilarski. Trenerzy Robert Napierała, Piotr Obrusiewicz. Karne: 4/5. Kary 6 minut.
Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice Śl.) – Kamil Poloczek (Katowice). Widzów: 250.
Przebieg meczu: 2:0, 5:2, 7:2, 9:5, 13:6, 14:9; 16:10, 18:11, 20:13, 22:16, 25:16, 25:17, 27:19.

Po meczu powiedział
Robert Napierała, trener KSPR: Po powrocie Michała Kubisztala, SPR Tarnów to teraz bardzo mocny zespół. Nam to spotkanie zupełnie nie wyszło. Zawiodła skuteczność. Dwanaście nierzuconych sytuacji sam na sam mówi za siebie. Musimy poprawić zwłaszcza skuteczność. Przed nami trzy ważne mecze z teoretycznie słabszymi rywalami.