Do końca listopada elewacja będzie jak nowa

flash Oświata Stąporków

Nie było łatwo znaleźć chętną firmę do pomalowania Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Stąporkowie. Wykonawca wyłoniony w czerwcowym przetargu ostatecznie nie podpisał umowy, konieczne było już powtórne ogłoszenie przetargu. W jego wyniku wyłoniono firmę, która budynek odebrała 1 września i przystąpiła do pracy. Pod koniec minionego tygodnia ruszyły pierwsze prace na ścianie frontowej, która została obstawiona rusztowaniami.  – Malowanie obejmie cały budynek szkoły podstawowej. Uznaliśmy, że nie ma potrzeby jej termomodernizacji. Do 30 listopada zostanie pomalowany już cały budynek, a front będzie gotowy wcześniej, bo już do 13 listopada – informuje burmistrz Dorota Łukomska. Do pomalowania jest ok. 2000 metrów kwadratowych.  Elewacja wymagała już pilnego malowania, bo odpadające fragmenty farb po prostu straszyły swoim wyglądem. Ostatnie malowanie odbywało się ponad 15 lat temu. Wiadomo już, że jednym z kolorów, które pojawią się na nowej elewacji będzie szary. Nie zabraknie jednak bardziej radosnych barw. Całość inwestycji zamknie się w kwocie 200 tys. zł.

 Wakacyjne remonty

Prace przy elewacji to jednak nie wszystko. – W wakacje przeprowadziliśmy dużo prac, które są nie tylko zauważalne, ale i odczuwalne dla naszych uczniów. Od postaw wyremontowaliśmy łazienki w jednym z pionów, z których korzystają dzieci z punktu przedszkolnego oraz dziewczęta. Malowanie przeszły korytarze, wykonaliśmy również sufity, a kilka sal lekcyjnych przeszło odświeżenie – opowiada Joanna Bernat, dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Stąporkowie. To jednak nie wszystko. Trwają jeszcze prace przy klatce schodowej, która została już pomalowana. W najbliższym czasie odświeżone zostaną lamperie.

1 Komentarz dla “Do końca listopada elewacja będzie jak nowa

  1. A malowanie jedynki kiedy??? Co że 2 w centrum to co ważniejsza nasza szkoła nawet pożądanej saligimnastycznej nie ma

Dodaj komentarz