Czas na regenerację

flash Sport

Podczas tegorocznej edycji zawodów Castle Triathlon Malbork padł rekord frekwencji. Jak informują organizatorzy, do imprezy zgłosiło się blisko 1200 zawodniczek i zawodników, w tym czołowi polscy triathloniści, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski na dystansie średnim (1/2 Ironamana: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i maraton do przebiegnięcia). Dzień wcześniej rozegrano dystans 1/4 Ironamana, a pierwszy raz podczas Castle Triathlon Malbork rywalizowali również najmłodsi, którzy startowali w zawodach biegowych Malbork Kids na trzech dystansach.

Szybka trasa

Start, meta i strefa zmian znajdowały się na parkingu przy ul. Wałowej w Malborku. Trasę można scharakteryzować tak: szybka trasa kolarska i płaska trasa biegowa. Etap pływacki odbył się w rzece Nogat, która przepływa u stóp Zamku Krzyżackiego. Następnie zawodnicy mieli do pokonania najszybszą w Polsce trasę kolarską przebiegającą przez malownicze tereny Żuław Wiślanych. Na koniec pobiegli między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego, dawną fosą gotyckiej twierdzy, która jest największą budowlą ceglaną na świecie.

Ciężkie warunki atmosferyczne

Przemysław Szymanowski wziął udział w tych zawodach wraz z żoną Marią Pytel. – Był to start totalnie z marszu, po długim sezonie startowym i wielu startach sprinterskich. Miałem nadzieję, że forma dopisze i będzie podobna jak w Sławie w lipcu tego roku, gdzie startowaliśmy na 1/3 Ironmana. Niestety, tego dnia warunki pogodowe były bardzo wymagające: duży wiatr, deszcz i zimno. Moje ciało po prostu nie wytrzymało tego startu i po całkiem niezłym pływaniu, choć mogło być lepsze, rower już nie miałem z czego jechać. Po 1 pętli rowerowej (45 km) musiałem zejść z trasy. Prędkość jaką uzyskałem, to 38km/h, więc o 2 kilometry za wolno od założenia. Dalsza jazda byłaby totalnym „zajechaniem” mojego ciała i psychiki. Maria miała zobaczyć, jak to jest na „połówce”, jednak czuła się jeszcze słabiej ode mnie i po bardzo nieudanym pływaniu oraz rowerze również zeszła z trasy po 1 rundzie – relacjonuje Przemysław Szymanowski.

Gratulacje dla najlepszych

Wśród kobiet triumfowała Joanna Sołtysiak (Lab-Med Koło), która wyprzedziła Paulinę Kotficę (GVT BMC LLKS Górnik Wałbrzych) i Olgę Kowalską (Trinergy Team). Rywalizację mężczyzn wygrał Łukasz Kalaszczyński (GVT BMC LLKS Górnik Wałbrzych). Drugi na linii mety pojawił się Tomasz Szala (Armexim Development Tri Team), a zaledwie 3 sekundy później na mecie zameldował się Tomasz Brembor (GVT BMC AZS-AWF Katowice). – Gratulujemy wszystkim medalistom, a w szczególności Łukaszowi Kalaszczyńskiemu za świetną formę oraz Tomkowi Szali za walkę do samego końca. Pocieszające dla mnie jest to, że pierwszą zmianę po pływaniu z długim dobiegiem zrobiłem najszybciej, więc można powiedzieć, że zostałem Mistrzem Polski pierwszej zmiany – z uśmiechem komentuje Szymanowski. – Najbliższy czas poświęcamy na regenerację naszych organizmów – dodaje na koniec.

Organizatorami mistrzostw byli: Urząd Miasta Malbork, MKS Triathlon Malbork oraz Labosport Polska sp. z o.o.

Wyniki 1/2 Ironmana
Kobiety: 1. Joanna Sołtysiak (Lab-Med Koło) 4:28.07, 2. Paulina Kotfica (GVT BMC – LLKS Górnik Wałbrzych) 4:29.29, 3. Olga Kowalska (Trinergy Team) 4:33.01.
Mężczyźni: 1. Łukasz Kalaszczyński (GVT BMC – LLKS Górnik Wałbrzych) 3:52.55, 2. Tomasz Szala (Armexim Development Tri Team) 3:58.16, 3. Tomasz Brembor (GVT BMC – AZS AWF Katowice) 3:58.19.

 

Dodaj komentarz