Święto dla wszystkich roczników absolwentów

Oświata

TYGODNIK: Już w kolejną sobotę 7 października wielkie świętowanie. Szkoła przez lata zmieniała swój charakter i nazwy. Kogo możemy spodziewać się na jubileuszu?

Beata Salata: Świętować będziemy 70-lecie szkoły, a nie samego II Liceum Ogólnokształcącego. Przypomnijmy, że w ciągu 70 lat szkołę tworzyły: Liceum Pedagogiczne, Państwowe Liceum Pedagogiczne dla Wychowawców Przedszkoli, Studium Wychowania Przedszkolnego, Studium Nauczycielskie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, a od 1991 roku II Liceum Ogólnokształcące, które w 2009 roku przyjęło imię Marii Skłodowskiej-Curie. Jubileusz będzie więc prawdziwym świętem dla wszystkich roczników absolwentów na przestrzeni lat. Warto pamiętać, że nasza szkoła wychowała kilka pokoleń pedagogów, mądrych, szlachetnych i zasłużonych dla naszej małej ojczyzny. To zarówno do nich jak i wszystkich absolwentów II LO kierujemy nasze zaproszenie.

Jak można zgłosić się do udziału w obchodach?

Na naszej stronie www.lo2konskie.pl trwa rejestracja wszystkich chętnych absolwentów. Wciąż można się również zapisywać w naszym sekretariacie. Rejestracja będzie możliwa również podczas samych uroczystości, warto jednak dokonać jej wcześniej, choćby po to, żeby wiedzieć, czy zgłosił się ktoś z naszego rocznika.

Opowiedzmy o programie wydarzenia. Co przygotowaliście dla gości i absolwentów?

Rozpoczynamy w sobotę 7 października o godz. 9.30 mszą świętą w kolegiacie św. Mikołaja, którą odprawi biskup Piotr Turzyński z kapłanami, absolwentami naszej szkoły. O godz. 11 zapraszamy do hali szkoły w Stadnickiej Woli na część oficjalną. Nasza sala gimnastyczna jest po prostu za mała, by pomieścić wszystkich chętnych. Tam przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek związanych z jubileuszem m.in. premierę Teatru Lustro. W spektaklu „Żywot człowieka poczciwego”, przygotowanym przez polonistkę Ewę Paszyńską, w specjalnych rolach zobaczymy m.in. nauczycieli. Około godz. 14 zaprosimy do II LO na spotkania klasowe, w których wezmą udział również nauczyciele. Przygotowaliśmy też wystawę zdjęć pamiątkowych, zagrają dla nas Dominika i Marcin Wróbel. Będzie można zakupić jubileuszowe gadżety oraz „Księgę pamiątkową”. Ważne jest również to, że na czas obchodów udostępniony będzie parking w pobliżu szkoły, gdzie można zostawić własny pojazd, a następnie poruszać się przygotowanym przez nas transportem. Autokary będą przewozić chętnych do kolejnych miejsc obchodów bezpłatnie. Zaczynamy już o godz. 9, sprzed II LO odjedzie wtedy autobus do kolegiaty.

Hucznie zapowiada się finał świętowania. Kto może czuć się zaproszony na wspólne balowanie?

Zapraszamy oczywiście wszystkich absolwentów naszej szkoły z osobami towarzyszącymi. Bal Absolwenta rozpocznie się o godz. 20 w Hotelu Łucznik w Sielpi. Koszt od osoby to 160 zł. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem ankiety na naszej stronie internetowej. Również po zakończeniu balu oraz w trakcie jego trwania autokar będzie odwoził gości do Końskich dwukrotnie – około północy oraz godz. 4.

Dodaj komentarz