Jubileusz za nami. Stąporkowska „Górka” ma 70 lat (zobacz zdjęcia)

flash Galeria Stąporków

– Jubileusz jest najlepszą okazją do przywołania w pamięci o zdarzeniach, ludziach i, wszystkich współtworzących naszą szkołę – mówiła dyrektor Hanna Rzepka podkreślając, że bycie gospodarzem uroczystości jest dla niej niej nie tylko wyjątkowym przeżyciem, ale również wyróżnieniem. – Cieszę się, że w tym natłoku, zabieganiu mamy okazję zatrzymać się i sięgnąć do historii szkoły, ludzi z nią związanych, ich sukcesów. Nasza szkoła wytworzyła bogatą tradycję, swój klimat, a przede wszystkim połączyła kilka pokoleń nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Kadra pedagogiczna nigdy nie bała się wyzwań – podkreślała dyrektor Rzepka.  Wspominała również swoich poprzedników Zofię Studniarz-Komorowską, Jana Burego oraz Jana Zycha.

Przemówienia i wyróżnienia

Uroczystość zorganizowana w sali gimnastyczne miała wyjątkowy charakter. Chętnych do wspomnień, ale również dobrych życzeń było bardzo dużo. Same przemówienia trwały niemal 1,5 godziny! Starosta Bogdan Soboń wraz z radnymi powiatowymi przywiózł czek na 10 tys. zł w prezencie dla szkoły. Okolicznościowe nagrody starosty otrzymały dyrektor Hanna Rzepkaoraz bibliotekarka Anna Misowiec. Małgorzata Muzoł reprezentująca marszałka Adama Jarubasa okolicznościowe podziękowania, dla osób tworzących placówkę. Symboliczne róże wręczono również emerytowanym nauczycielom. W wyróżnionym groni znaleźli się: Jadwiga Grzela, Stefan Krakowiak, Alfred Łukomski, Tadeusz Maślanka, Krystyna Miernik, Michał Młodawski, Aleksandra Nowak-Adamczyk, Emila Nowak, Marianna Osóbka, Danuta Rosa.

PEŁNA RELACJA W PAPIEROWYM WYDANIU TYGODNIKA KONECKIEGO