Basen z nowymi filtrami i bez czepków!

flash Końskie

Po tygodniowej przerwie w działaniu, Pływalnia Miejska została otworzona z nową mocą. Wymianie uległy bardzo ważne urządzenia. Nowy system filtrowania wody zapewnia m.in. dużo większą przepustowość. – Wymiana filtrów była konieczna. Poprzednie działały już od 19 lat i po prostu się zużyły. Nowe filtry to dwie warstwy złoża szklanego i jedna warstwa złożona z węgla aktywowanego i kokosu – informuje Andrzej Mijas, dyrektor Pływalni Miejskiej w Końskich. – Taki układ zapewnia nam przefiltrowanie wody na poziomie niemal 100 procent, warto zaznaczyć, że wcześniej filtrowanie było na poziomie ok. 70 procent  – dodaje dyrektor. Oznacza to, że woda będzie po prostu czystsza!

Mają być oszczędności

Wraz z filtrami zostały wymienione pompy, które napędzają wodę do filtrowania. – To dla nas zapowiedź dużych oszczędności. Poprzednio działały trzy pompy na takim samym poziomie zużycia energii. Teraz mamy dwie, które możemy odpowiednio regulować, na tyle na ile jest zapotrzebowanie. Wcześniej pompy pożerały mnóstwo energii, a już teraz po dwóch tygodniach jesteśmy pewni, że czekają nas duże oszczędności, które będziemy mogli przeznaczyć na inne działania związane z funkcjonowaniem pływalni – dodaje dyrektor Mijas.

Co się zmienia dla klientów?

Urządzeniowe rewolucje, które nie są widoczne gołym okiem dla klientów Pływalni Miejskiej tak naprawdę oznaczają dla nich duże udogodnienia. Na pewno zmniejszył się zapach chloru w powietrzu, który na pewno już nigdy nie będzie tak intensywny jak wcześniej. To jednak nie wszystko, bo po raz pierwszy od funkcjonowania basenu zniesiono obowiązek noszenia czepków. – Nowe filtry pozwalają na nam na to, by poradzić sobie z włosami, które trafiały do basenu. Zresztą to już standard na większości basenów – zaznacza dyrektor.

Kolejne działania

To jednak nie wszystkie prace, jakie mają zostać wykonane w Pływalni Miejskiej do końca tego roku. W trakcie jest zautomatyzowanie systemów działających na basenie np. dotyczących podgrzewania wody. Sukcesywnie wymieniane jest oświetlenie na LED-owe, które działa już np. na hali basenowej. Jesienią odbywać mają się również imprezy promujące basenowe atrakcje m.in. noc pełna atrakcji. Z powodzeniem działa Konecka Szkoła Pływania, która zrzesza zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dodaj komentarz