RSS

Obudzili się po przerwie

• Napisany przez:
  • Skomentuj

W 4 kolejce I ligi szczypiorniści KSSPR Końskie pokonali w Łodzi Politechnikę Anilanę 28:23, choć do przerwy przegrywali 11:14.…

Konecczanie pojechali do Łodzi w roli faworyta, choć poza składem nadal są Patryk Mastalerz i Krzysztof Słonicki. Po raz pierwszy w tym sezonie zagrali Piotr Gasin i Dawid Walewski. Pierwsza połowa nie potwierdzała przedmeczowych spekulacji. To beniaminek z Łodzi przeważał, a nasi prezentowali się słabo. Do przerwy gospodarze prowadzili 14:11.

Lepsza druga połowa

Jeszcze w 33 minucie podopieczni pochodzącego z Końskich Michała Matyjasika, byłego gracza naszej drużyny, wygrywali 16:11. Zanosiło się na niespodziankę. Od tej chwili jednak drużyna Roberta Napierały zacieśniła szeregi defensywne, co przyniosło wymierne efekty. W 37 minucie było już tylko 16:15 dla Anilany. Ostatni remis zanotowano w 47 minucie (20:20). Jeszcze w 53 minucie ambitnie grający  łodzianie doprowadzili do stanu 22:23 i chwilę potem nie wykorzystali rzutu karnego. Końcówka była domeną zawodników KSSPR-u, którzy ostatecznie pokonali Politechnikę Anilanę 28:23. Skutecznością błysnął Przemysław Matyjasik, który zdobył 11 bramek wykorzystując przy tym wszystkie rzuty karne przyznane naszej ekipie.

7 października o godz. 18 konecczanie podejmą MTS Chrzanów.

Pozostałe wyniki 4 kolejki: Viret Zawiercie – MKS Wieluń 37:36, SPR Tarnów – Olimpia Piekary Śl. 33:31, Moto-Jelcz Oława – Uniwersytet Radom 29:24, KSZO Ostrowiec Św. – Siódemka Legnica 24:26, MTS Chrzanów – Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:34, ASPR Zawadzkie – Czuwaj Przemyśl 28:30, ŚKPR Świdnica – AZS AWF Biała Podlaska 29:28.

Powiedział po meczu
Robert Napierała, trener KSSPR: Ciężko było nam wejść w ten mecz. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. Na szczęście w drugiej odsłonie było o wiele lepiej. Udało nam się poukładać grę. Poprawiliśmy defensywę. Atakiem dobrze dyrygował Tomasz Napierała. Te elementy były kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Nie pierwszy raz zdarzyła się nam przespana pierwsza połowa. Czeka nas analiza, jaka jest tego przyczyna. Z ŚKPR-em i Anilaną udało się odrobić straty, ale z bardziej doświadczonym zespołem z pewnością stracimy punkty.

Politechnika Anilana – KSSPR
23:28 (14:11)
Anilana: Antosik, Matulski – Wawrzyniak 8, Witkowski 5/1, Winiarski 4, Kucharski 2, Jankowski 2, Bara 1, Strzebiecki 1, Krajewski, Stolarski, Wojciechowski, Pawlak, Przybylski. Trener Michał Matyjasik. Karne: 1/2. Kary: 12 minut.
KSSPR: Wnuk, Szot – P. Matyjasik 11/6, Smołuch 4, Maleszak 4, T. Napierała 2, Gasin 2, Sękowski 2, Jakubowski 2, Bernacki 1, Pilarski, Rurarz. Trenerzy Robert Napierała, Piotr Obrusiewicz. Karne: 6/6. Kary: 6 minut.
Sędziowali: Paweł Podsiadło – Adam Świostek (Radom). Widzów: 150.
Przebieg gry: 3:2, 5:4, 8:5, 9:9, 13:10, 14:11; 16:12, 17:15, 18:18, 20:19, 20:23, 22:23, 23:25, 23:28.