Jubileuszowe spotkania już w tę sobotę

Oświata

W ciągu 70 lat szkołę tworzyły: Liceum Pedagogiczne, Państwowe Liceum Pedagogiczne dla Wychowawców Przedszkoli, Studium Wychowania Przedszkolnego, Studium Nauczycielskie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, a od 1991 roku II Liceum Ogólnokształcące, które w 2009 roku przyjęło imię Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystości rozpoczną się w sobotę 7 października o godz. 9.30 mszą świętą w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Po modlitwie, której przewodniczyć będzie biskup Piotr Turzyński wszyscy przejadą do szkoły w Stadnickiej Woli. I tu ważna wiadomość, bo czekać będzie bezpłatny transport dla uczestników jubileuszu, który zawiezie wszystkich chętnych do kolejnych miejsc wydarzeń.

 Wystawa i spektakl

O godz. 11 w hali szkoły w Stadnickiej Woli rozpocznie się część oficjalna. Czekać będzie mnóstwo niespodzianek związanych z jubileuszem m.in. premiera Teatru Lustro. W spektaklu „Żywot człowieka poczciwego”, przygotowanym przez polonistkę Ewę Paszyńską, w specjalnych rolach zobaczymy m.in. nauczycieli – absolwentów II LO.  Około godz. 14 w II LO rozpoczną się spotkania klasowe, w których wezmą udział również nauczyciele. W korytarzach będzie można zobaczyć wystawę zdjęć pamiątkowych. Odbędą się również koncerty. Wystąpią m.in. Dominika i Marcin Wróbel. Będzie można zakupić jubileuszowe gadżety oraz „Księgę pamiątkową”. Co ważne w tej części jubileuszu mogą wziąć udział absolwenci, wystarczy przyjść i zarejestrować swój udział.

Zabalują absolwenci

Na zakończenie uroczystości przygotowano Bal Absolwenta, który rozpocznie się o godz. 20 w Hotelu Łucznik w Sielpi. Koszt to od osoby to 160 zł. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem ankiety na stronie www.lo2konskie.pl. Po zakończeniu balu oraz w trakcie jego trwania autokar będzie odwoził gości do Końskich dwukrotnie – około północy oraz godz. 4.

Dodaj komentarz