70 lat szkoły! Wielkie świętowanie w II LO (dużo zdjęć)

flash Galeria Końskie

W sobotę świętowali absolwenci wszystkiego rodzaju szkół, którzy postanowili powrócić w szkolne mury po wielu latach od matury. Świętowanie rozpoczęła msza święta, którą w kolegiacie św. Mikołaja odprawił biskup Piotr Turzyński. Główna część obchodów odbyła się w hali sportowej w Stadnickiej Woli. Powód był prosty, mała sala gimnastyczna II LO nie byłaby w stanie pomieścić wszystkich chętnych. – Szkoła jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich. Przemijają ludzie i zdarzenia, ale zostawiają niezatarty ślad w naszych sercach – mówiła Beata Salata, dyrektor II LO.

10 tysięcy złotych w prezencie

Jak przystało na jubileusz nie zabrakło życzeń i prezentów, a tych było bardzo dużo. Wicestarosta Andrzej Marek Lenart przekazywał gratulacje od wojewody Agaty Wojtyszek. Starosta Bogdan Soboń wraz z radnymi powiatowymi wręczył czek na 10 tys. zł oraz nagrody indywidualne dla dyrekcji Beaty Salaty, Joanny Fornal i nauczycieli Pawła Dziuby i Mariusza Brzozowicza. Ze specjalnymi dyplomami przyjechał na uroczystość marszałek Adam Jarubas, który wyróżnił zasłużonych nauczycieli, ale i absolwentów. Okolicznościowe dyplomy otrzymali: Krystyna Okoń, Jan Szczyrba, Elżbieta Duda, Teresa Wilk, Cecylia Antosik, Małgorzata Czebanow. Najlepsze życzenia składała również delegacja koneckich samorządowców na czele z wiceburmistrzem Krzysztofem Jasińskim oraz przedstawiciele PSS Społem Końskie: prezes Stanisław Haraziński i dyrektor Jerzy Cholewiński, którzy dla uczniów przynieśli w prezencie telewizor.

Uczniowie i absolwenci-nauczyciele

Ciekawie było podczas części artystycznej. Na scenie zaprezentował się działający od lat w II LO Teatr Lustro. W spektaklu przygotowanym przez polonistkę Ewę Paszyńską połączono zarówno wspomnienia, jak i dowcipną opowieść o zawodzie nauczyciela i losach absolwentów. W „Żywocie człowieka poczciwego” wystąpili uczniowie oraz nauczycieli II LO, którzy są absolwentami tej szkoły chemik Piotr Wojna zagrał lekarza, matematyczka Magdalena Mucha kelnerkę, a wuefista Piotr Mostowski…policjanta.

Balowali w Sielpi

Kolejna część obchodów odbyła się już w szkolnych murach, gdzie w sali gimnastycznej pokrojono jubileuszowy tort oraz zacnej jubilatce odśpiewano głośne „100 lat”. Jubileuszowe obchody zakończył huczny Bal Absolwenta, który odbył się wieczorem w Hotelu Łucznik w Sielpi.