Lepiej późno, niż później. Ogródek otwarty!

Końskie

Po opóźnieniach w pracach nad nową odsłoną ogródka jordanowskiego w Parku Miejskim wreszcie doszło do jego otwarcia. Najpierw na drodze do zmian stanęły prawa własności, a później kiedy już Gmina Końskie odkupiła tereny od rodziny Tarnowskich przeszkodą okazały się za duże koszty inwestycji. Ostatecznie po przeprojektowaniu planów przebudowy ogródka, budowa ruszyła w tym roku, choć oddanie do użytku oddało się w czasie z różnych powodów m.in. kłopotach wykonawcy z ułożeniem tzw. bezpiecznej nawierzchni. Początkowo plac miał zostać oddany na Dzień Dziecka, wstęgę przecięto dopiero w ostatni wrześniowy czwartek.

Dla każdego coś miłego

Na miłą uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich samorządowych przedszkoli z Końskich. – Pomysł był taki, by każdy kto to miejsce odwiedzi, znalazł coś dla siebie. By było coś dla mniejszych dzieci, większych dzieci, coś dla młodzieży – mówi podczas otwarcia burmistrz Krzysztof Obratański. Nowy plac zabaw to nie tylko urządzenia dla dzieci, ale również pergola z leżakami dla dorosłych, siłownia zewnętrzna czy huśtawka dla osób niepełnosprawnych, na którą można wjechać wózkiem inwalidzkim.

Wspólna rozgrzewka

Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpiły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2, sąsiadującego z placem zabaw. Przygotowały je nauczycielki: Barbara Bednarska oraz Ewelina Sapieja, a rozgrzewkę poprowadziła dyrektor Anna Puszka. Do wspólnej zabawy dali się również zaprosić radni miejscy, którzy licznie pojawili się na spotkaniu. Gmina Końskie za nowy ogródek jordanowski zapłaciła nieco ponad 730 tys. zł.

DŁUGA DROGA DO OTWARCIA

– 2011 r. – rozpoczęcie projektowania przebudowy ogródka jordanowskiego, który powstał w Parku Miejskim w latach 60-tych (kosztorys opiewał aż na 3,5 mln zł)

– 2015 r. – wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców Końskich powstaniem placów zabaw na osiedlach w ramach funduszu obywatelskiego

– 2016 r. – przeprojektowanie pierwotnych planów przebudowy ogródka jordanowskiego

– 2017 r. – rozpoczęcie przebudowy i kłopoty z dotrzymaniem terminów oddania do użytku

– 28.09.2017 r. – uroczyste oddanie do użytku ogródka jordanowskiego

 

1 Komentarz dla “Lepiej późno, niż później. Ogródek otwarty!

  1. Super. Bardzo się ciesze, że jednak doszło do finału. Ogródek super sprawa zarówno dla małych jak i dużych. Atrakcji nie braknie. Szczęśliwa jestem jako mama że takie inwestycje powstają w naszym mieście:)

Dodaj komentarz