Sezon triathlonowy zakończyli sukcesami

Sport

Miejscem rywalizacji w V Ogólnopolskim Triathlonie „Onico Iron Dragon” były okolice Krakowa. Ścigano się m.in. na Zalewie „Na Piaskach” w Budzyniu i Cholerzynie, gmina Liszki (dawna nazwa zwyczajowa: „Zalew Kryspinów”). – Trasa i miejsce zawodów – super. Bardzo fajny akwen wodny, trasa kolarska oraz ciekawa trasa biegowa. Organizacyjnie to również super impreza – informuje pochodzący z podkoneckiej Baryczy Przemysław Szymanowski, zwycięzca imprezy.

Pogoda sprzyjała

Pogoda i atmosfera zawodów była bardzo sprzyjająca. – Świeciło nam słońce i było bardzo ciepło jak na wrześniowy dzień, bo temperatura dochodziła do 30 stopni Celsjusza. Rywalizacja w sprincie zapowiadała się bardzo mocna, bowiem na starcie zjawił się Tomasz Brembor, czołowy zawodnik Polski. Wiedziałem, że między nami rozegra się walka o zwycięstwo. Na pływaniu, zgodnie z moim scenariuszem, Tomek mi odpłynął. Na rowerze dodał parę sekund i miał 40 sekund przewagi. Na bieg jednak wyszedłem już 30 sekund za nim. Początek mocno goniłem i widziałem, że zbliżam się do niego. Liczyłem na to, że w tym tempie złapię go na 3-4 kilometrze. Jednak po ok. 1,5 km już go dobiegłem, a on przeszedł w marsz ze zmęczenia. Widać tego dnia przeliczył się z siłami, a ja pewnie zwyciężyłem – relacjonuje Szymanowski.

Cała ekipa na plus

Do Krakowa nasz triathlonista pojechał z żoną Marią Pytel oraz podopiecznymi Rafałem Izbińskim i Hubertem Krzoskim. – Rywalizację kobiet rozstrzygnęła na biegu Małgorzata Wąsik. Maria jednak, po bardzo długim sezonie, świetnie poradziła sobie również tym razem. Dobrze popłynęła, super pojechała na rowerze i zaprezentowała bieg na dobrym poziomie. Zajęła drugie miejsce. Chłopaki również pokazali się z bardzo dobrej strony. Zagrało praktycznie wszystko na każdej z dyscyplin. Rafał był 23 w klasyfikacji Open, a 19 wśród mężczyzn, a Hubert 47 i 42 wśród mężczyzn. Ogromne gratulacje dla wszystkich za walkę i ostatni start. Można powiedzieć, że sezon triathlonowy zakończyliśmy sukcesami – cieszy się i podsumowuje Przemysław Szymanowski.

Organizatorami V Ogólnopolskiego Triathlonu „Onico Iron Dragon” były: Klub Triathlonowy „Water Knights” Zabierzów, Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku „Nad Zalewem” oraz Urząd Gminy Liszki.

Wyniki
Kobiety: 1. Małgorzata Wąsik (MKS Triathlon Malbork) 1:08.29, 2. MARIA PYTEL (Szymanowski Triathlon Team) 1:10.28, 3. Oliwia Kwaśkiewicz (WLKS Kmicic Czestochowa) 1:11.08, 4. Klaudia Petters 1:11.51, 5. Karolina Wicha (TS Akwedukt Kielce) 1:18.57, 6. Katarzyna Przywara (Optima Skawina) 1:21.36.
Mężczyźni: 1. PRZEMYSŁAW SZYMANOWSKI (Idmar/Szymanowski Triathlon Team) 1:05.00, 2. Dawid Mielke 1:09.00, 3. Marcin Combik (Triathlon YMCA Kraków) 1:09.04, 4. Eryk Szcześniak 1:09.28, 5. Krzysztof Owczarek 1:10.22, 6. Mateusz Dybek (Kinesis Fizjoterapia Kraków) 1:10.32… 19. RAFAŁ IZBIŃSKI (Szymanowski Triathlon Team/STS Skarżysko-Kam.) 1:15.43… 41. HUBERT KRZOSKI (Szymanowski Triathlon Team/Akwedukt Kielce) 1:24.45.

 

Dodaj komentarz