Rosną młodzi Koroniarze

Radoszyce

Po sukcesie zajęć związanych z Akademią Skry Bełchatów tym razem przyszedł czas na zajęcia skierowane do kolejnej grupy dzieci. – Zaproponowane przez nas zajęcia sportowe pod patronatem Skry Bełchatów spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu rodziców pytało mnie o możliwości zajęć sportowych dla przedszkolaków i nieco starszych dzieciaków. Idealnym wręcz rozwiązaniem okazała się Akademia Korony, która właśnie startuje w naszej gminie – mówi wójt Michał Pękala.

 Bardzo duże zainteresowanie

Zapowiedzią Akademii Korony było spotkanie, jakie odbyło z trenerem Akademii Bartoszem Zagurowskim w radoszyckiej podstawówce. W miniony czwartek odbyły się już pierwsze zajęcia z piłki nożnej w hali sportowej.  Sportowe Przedszkole Korona Soccer Schools to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a Akademia Piłkarska Korona dla starszych dzieci w wieku od 7 do 13 lat. – Mamy już dwie grupy przedszkolne i jedną dla starszych, ale ze względu na zainteresowanie tworzymy już drugą starszą – dodaje wójt. Uczestnicy zajęć za udział w treningach płacą 30 zł miesięcznie, gmina halę udostępnia bezpłatnie.

W czwartki i soboty

Akademia Piłkarska Korona jest największą akademią piłkarską w tej części Polski. Gmina Radoszyce jest pierwszą w powiecie koneckim, która zorganizowała Akademię Korony.  Obecnie zrzesza około 700 dzieci w wieku od 3 do 12 lat z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach od 15 do 16.20 i w soboty w godzinach 12 – 13.20 w hali sportowej.

 

Dodaj komentarz