Gracze Neptuna zostali w szatni, ale wygrali

• Napisany przez:
  • Skomentuj

Cztery punkty Partyzanta Radoszyce, trzy „oczka” Neptuna Końskie – to dorobek naszych czwartoligowców z minionego tygodnia.…

Nikt zapewne nie spodziewał się rezultatu, jaki padł na Stadionie Międzyszkolnym w Kielcach w minioną środę w zaległym meczu Partyzanta z GKS-em Nowiny. – Przebieg pierwszej połowy nie wskazywał na końcowy wynik. Kibice obejrzeli sporo bramek. Dwa pierwsze gole sędzia sprezentował Nowinom, bo nie przerwał akcji po ewidentnych faulach. W przerwie wskazałem słabe punkty rywala. To dało efekty. Chłopcy wykorzystali swoje atuty. Zasłużenie wygraliśmy ten mecz – mówi Jarosław Komisarski, trener Partyzanta. Jego podopieczni wypunktowali rywala, szczególnie w końcówce spotkania i wygrali aż 6:3.

Dwa oblicza Neptuna

Spotkanie Neptuna z Unią w Sędziszowie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie konecczanie dominowali, co udowodnili trafieniami Piotra Zielińskiego w 8 i Jana Sroka w 20 minucie gry. Podopieczni Waldemara Szpiegi mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, ale ich nie wykorzystali. Po zmianie stron nasi „nie wyszli” na plac gry. Chyba zlekceważyli przeciwników, którzy w 50 minucie za sprawą Tomasza Nartowskiego zdobyli kontaktowego gola i przeważali. Na szczęście w 75 minucie na 3:1 dla Neptuna podwyższył Zieliński. Już trzy minuty później Sebastian Hajduk przedłużył szanse miejscowych na korzystny wynik, jednak już żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki i konecczanie wywieźli z Sędziszowa cenne trzy punkty.

Druga odsłona pojedynku Partyzant Radoszyce – Wierna Małogoszcz należała do gospodarzy. Jednak to goście otworzyli wynik. Błąd bramkarza Partyzanta w 52 minucie wykorzystał Tomasz Foksa. Pięć minut potem Kuba Kos wyrównał i jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. – Tylko dzięki świetnej postawie bramkarza Wierna zawdzięcza to, że nie przegrała tego meczu – kwituje trener Komisarski.

21 października (sobota) o godz. 10 Neptun podejmie Naprzód Jędrzejów, a 22 października o godz. 14 Partyzant zagra na wyjeździe z Moravią Morawica.