„Talenty” ceramiczne rozdane

flash Rozmaitości

Konkurs był rozpisany  na trzy kategorie: dzieci, młodzież i dorośli. Uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się podczas wystawy prac, 14 października 2017 roku, w klubie „Kaesemek”. Na konkurs napłynęły prace, które wyszły spod ręki wykształconego w tej materii artysty jak też i amatora. Wszystkich uczestników konecki konkurs nobilitował, bowiem to co prezentowali sprawiło jurorom nie lada trudności w ocenie. Poziom artystycznych wizji  był wysoki.  Każda z rzeźb ceramicznych, tudzież innych postaci, form przestrzennych  niosła jakieś przesłanie. Wystawę prac, które będą eksponowane przez dwa tygodnie, warto obejrzeć i mieć swoje zdanie o tym, co ludzie potrafią wykonać z gliny.

Pochwała tworzenia

Wystawę otwierał Wiesław Turno, szef Klubu Kaesemek i Galerii ATUT. Wyniki zmagań ceramików ogłosił i nagrody wręczał Paweł Stasiński. Będąca na wystawie Monika Marks-Witkowska z Zarządu Ceramików Polskich w Warszawie uznała, że jest to ekspozycja, której nie powstydziłaby się renomowana wystawa. Cieszy nas, że są ludzie, tacy jak Paweł Stasiński, którzy potrafią zgromadzić wokół siebie ludzi z artystyczną duszą. Potrafią „rzucić się” na organizację wielkiego konkursu – dodała.

Nagrody

Wszystkie prace oceniało jury w składzie: Dariusz Osiński, prezes Związku Ceramików Polskich,  Adolf Tomasik, artysta rzeźbiarz, przewodniczący jury,  Grzegorz Król, artysta rzeźbiarz-twórca ludowy, Monika Dałek, artysta malarz, scenograf  i Paweł Stasiński członek ZCP, a zarazem kurator wystawy. We wszystkich kategoriach przyznano po dwa trzecie miejsca, natomiast w kat. młodzież, pierwszej lokaty i wyróżnień nie przyznano. Nagrodzeni otrzymali nagrody fundowane przez Michała Cichockiego, radnego Rady Powiatu, Aptekę „Melisa”, Dariusza Osińskiego, prezesa Związku Ceramików Polskich, który również sprawował  patronat nad konkursem,  Urząd Miasta i Gminy Końskie. Jednym z upominków, którzy otrzymali uczestnicy był kęs gliny gotowej do tworzenia.

Laureaci Ceramicznego Talentu

– dorośli

1. Agnieszka Ciszewska ze Srebrnej Góry – „Bez tytułu”

2. Dorota Frycz z Bydgoszczy – „Pod wiatr”

3. Elżbieta Chodkiewicz z Warszawy – „Królowa jest tylko jedna”,Katarzyna Królikowska-Pataraia z Warszawy -„Spotkanie przyjaciółek”.

Wyróżnienia: Adam Sowa z Bełchatowa – „Postacie historyczne”, Bogumiła Nowocień z Nowego Kazanowa –”Stado”.

– młodzież:

1. nie przyznano

2. Wiktoria Furmanek z Wiklina – „Wampir Drakula”

3. Zuzanna Nowocień z Nowego Kazanowa,- „Kosmos”, Damian Pilarz z Końskich- „Skull”.

– dzieci

1. Elene Olczak z Gliwic, „Żyrafa”

2. Agata Kozik z Gliwic –”Janko i Smok”

3. Alicja Grzeszek z Gliwic-„Autoportret”, Amelia Prochowska z Końskich- „Sowa, mądra głowa”

Wyróżnienia: Amelia Wilkowska z Wejherowa –”Pumeza Matshikiza”, Wojciech Hatossy z Gliwic –”Jaszczur”

 

Dodaj komentarz