Kaplica Matki Bożej Fatimskiej poświęcona w setną rocznicę objawień

Okolice

W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Modliszewicach odprawiona została msza święta koncelebrowana. Licznie przybyli na nią parafianie. Na głównym miejscu ołtarza stała figura Matki Bożej  Fatimskiej. Zakupiły ją dzieci, które w 2017 roku przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w Modliszewicach.

W setną rocznicę

Uroczystość w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Modliszewicach odbyła się 13 października 2017 roku, dokładnie w setną rocznicę szóstego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Mszę świętą koncelebrowaną sprawowali:  o. Eugeniusz Augustyn Cist, opat klasztoru w Wąchockui ks.Tadeusz Petryga. Homilię o Matce, wygłosił ojciec Eugeniusz Augustyn. Podkreślił ważność i wielkość Matki Bożej, w wizerunku z Fatimy. Bo to jest zawsze  nasza jedyna matka. Matka wszystkich ludzi – mówił. Podczas mszy świętej, splendoru uroczystości dodawał  śpiew chóru parafialnego, który prowadzi Joanna Szewczyk-Kędzior. Po zakończeniu mszy świętej, duchowni: o. Eugeniusz Augustyn, ks.Tadeusz Petryga, ks. Marek Rosiński i ks.kan. Eugeniusz Tyburscy  odprawili nabożeństwo, a następnie w procesji z krzyżem na czele, różańcem niesionym przez członkinie kółka różańcowego  wyszli z kościoła. Figurę Matki Boskiej Fatimskiej niosły dzieci.

Procesja do kaplicy

Podczas  procesji parafianie odmówili różaniec i dotarli do plenerowej kaplicy – groty, którą wybudowano na  placu kościelnym. Fundatorem kaplicy są Bożena i Waldemar Gierczyńscy.  Grota Matki Boskiej wybudowana została  głównie z polnych głazów polodowcowych. Fronton jest czerwonej cegły, klinkieru fugowanego, podobnego do materiału z jakiego postawiono kościół. Projektantowi kaplicy należą się brawa, za koncepcję i budowy kaplicy.  Całość prezentuje się wspaniale. Przygodni obserwatorzy w głazach upatrują odniesienia do olbrzymich ciężarów, jak wielkie i niebezpieczne są ludzkie grzechy. I tylko  Matka Bożą stawia im czoło.  Na ścianie kaplicy zamontowano tablicę z informacją kto jest jej fundatorem i nazwiska dzieci, które  kupiły  figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Poświęcona figura

Przed grotą nastąpiła kulminacja uroczystości w Modliszewicach, jaką ks.Marek Rosiński znakomicie przygotował i zorganizował  w setną  rocznicę objawień fatimskich. Figurę Matki Boskiej Fatimskiej posadowiono na specjalnym miejscu, we wnętrzu groty. Ojciec o. Eugeniusz Augustyn Cist, odmówił modlitwę poświęcił figurę i kaplicę, okadził. Następnie z wiernymi prowadził  modlitwę do Matki Bożej Fatimskiej.

Dodaj komentarz