Hala otwarta. Wstęgę przecinało kilkanaście osób!

Oświata

W piątkowe popołudnie uroczyście przecięto wstęgę i oficjalnie hala gimnastyczna przeszła we władanie uczniów dziebałtowskiej podstawówki. – Tak naprawdę istnienie ta hala zawdzięcza miejscowej społeczności. Gdyby nie to, że ta społeczność na to zasługuje, jest, rozwija się, jasno i wyraźnie werbalizuje swoje potrzeby to pewnie tej hali by nie byłoby, bo nie byłaby potrzebna. Także dlatego, że w ciągu dwóch lat jak wyliczyliśmy z punktu widzenia demograficznego będzie to największa szkoła wiejska w gminie Końskie – mówił podczas otwarcia burmistrz Krzysztof Obratański. Słów podziękowania nie szczędziła Beata Zbróg, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie podkreślając, że nowa hala nie tylko było bardzo potrzebna, ale bardzo wyczekiwana przez młodszych i starszych mieszkańców. Jej oddanie do użytku zbiega się ze 100-leciem działalności placówki! Co ważne uroczystości towarzyszyły występy artystyczne najmłodszych uczniów oraz ślubowanie pierwszaków.

 Co w hali?

Hala gimnastyczna pachnie nowością. Razem z zapleczem i łącznikiem ma powierzchnię dokładnie 746,18 m2. Do dyspozycji jest nie tylko boisko przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, nożną, ale również drabinki boczne i sala na piętrze przeznaczona na zajęcia fitness. Nowością jest ścianka wspinaczkowa. Rozgrywki będzie można obserwować z galerii, gdzie umieszczono 39 miejsc na kibiców. Pod galerię znalazło się zadaszona trybuna z ławkami, z której będzie można oglądać zawody na boisku zewnętrznym. Budowa hali trwała niemal rok i kosztowała nieco ponad 2,1 mln zł.

Osoby do przecięcia wstęgi:

Renata Jędrzejewska – wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, burmistrz Krzysztof Obratański, Zbigniew Sadorski – sekretarz Starostwa Powiatowego, Zbigniew Kowalczyk – przewodniczący Rady Miejskiej, Beata Zbróg – dyrektor SP w Dziebałtowie, Iwona Cholewa – przedstawicielka Rady Rodziców, Justyna Fijałkowska – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Jan Szymański – właściciel firmy Agro-Bud, Franciszek Iwanow – przedszkolak, Wojciech Domagała – nauczyciel wyróżniony nagrodą burmistrza, Stanisław Kuleta – sołtys Nowego Dziebałtowa, Małgorzata Nowak – sołtys Starego Dziebałtowa, Irena Pasińskas – sołtys Nowego Sokołowa, Krystyna Stolarska – sołtys Starego Sokołowa, Beata Gierczyńska – sołtys Brodów, Joanna Smołuch – sołtys Wincentowa, Joanna Lipowska – sołtys Sielpi

 

Dodaj komentarz