RSS

Sprawiedliwy podział punktów

• Napisany przez:
  • Skomentuj

W 13 kolejce IV ligi świętokrzyskiej, Neptun Końskie w meczu na szczycie zremisował na własnym terenie z Naprzodem Jędrzejów 1:1, a Partyzant Radoszyce pokonał na wyjeździe Moravię Morawica 2:0.…

Neptun przystąpił do sobotniego spotkania z Naprzodem osłabiony brakiem dwóch zawodników. Za kartki pauzowali Karol Armata i Dominik Szymkiewicz. Z różnych względów potyczka ta rozpoczęła się o nietypowej porze, bo o godz. 10.

Dwa oblicza meczu na szczycie

Od początku zarysowała się przewaga naszej ekipy. W 8 minucie Krzysztof Pach otrzymał dokładne dogranie od Piotra Piwowara, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki gości. Cztery minuty później na przedpolu Naprzodu faulowany był Piwowar. Do piłki podszedł Marcin Taler. Uderzył z 20 metrów, ale nie miał szczęścia, gdyż trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Chwila nieuwagi w 17 minucie sprawiła, że Naprzód objął prowadzenie. Po rzucie rożnym zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Tomasz Puchrowicz, który z bliska wpakował piłkę do bramki Neptuna. Prowadzenie gości nie trwało zbyt długo. W 28 minucie Piotr Zieliński ograł bramkarza gości, uderzył, a na linii bramkowej interweniował obrońca przyjezdnych. Piłka trafiła pod nogi Pacha, który z 5 metrów wyrównał stan meczu. Po zmianie stron role się odwróciły. Stroną dominującą był Naprzód, który miał 2-3 dogodne okazje do zmiany wyniku. Dobrze dysponowany był jednak Łukasz Herda, albo piłka mijała naszą bramkę. Ostatecznie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Pewne zwycięstwo Partyzanta

Już w 2 minucie niedzielnego spotkania w Morawicy podopieczni Jarosława Komisarskiego mogli objąć prowadzenie. – Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Sosiński. Kilkanaście minut później ten sam gracz nie wykorzystał błędu bramkarza. W 27 minucie w polu karnym faulowany był Kuba Kos, a jedenastkę wykorzystał Jakub Jaśkiewicz. W 88 minucie wynik po kontrze ustalił Jaśkiewicz, który ograł obrońców i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie jeszcze Piotr Zawadzki mógł podwyższył wynik. Gospodarze lepiej się zaprezentowali, kiedy od około 68 minuty grali w „10”. W sumie wygraliśmy zasłużenie – podsumował spotkanie Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

W środę, 25 października o godz. 15 obaj nasi czwartoligowcy zagrają na wyjazdach w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Neptun zmierzy się ze Starem Starachowice, a Partyzant z Granatem Skarżysko-Kam. Trzy dni później o godz. 14, w 14 kolejce IV ligi, Partyzant wyjedzie do na mecz do Ożarowa, a Neptun do Brodów na mecz z Kamienną.