O główne trofeum walczyło 413 zawodników!

flash Sport

Zawody rozegrano w minioną niedzielę w koneckiej hali sportowej. Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży z rocznika 2000 i młodszych. Rozegrano konkurencje kumite lekki kontakt i kumite semikontakt, oddzielne dla chłopców i dziewcząt. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, wagowe oraz wg płci.

Efekt przerósł oczekiwania

Organizatorzy spodziewali się przybycia około 270 zawodników. Efekt jednak przerósł ich oczekiwania. W Końskich rywalizowało ostateczne 413 młodych adeptów karate z całej Polski! To rekord frekwencji tego typu imprezy dla młodzieży na naszym terenie. Taka liczba uczestników oraz błędnie przypisane kategorie wagowe części zawodników przez poszczególne kluby spowodowały, że zawody nieco się opóźniły. Po ważeniu, korektach i niezbędnym losowaniu w „błędnych” kategoriach, później już wszystko poszło sprawnie. Z naszego terenu zaprezentowały się trzy kluby: Konecka Sekcja Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Beaty Kij, niekłańska sekcja SKSW Kyokushin-Karate Skarżysko-Kam. Zbigniewa Zaborskiego oraz podopieczni organizatora zawodów Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Wyniki podamy w następnym wydaniu TYGODNIKA.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich oraz Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. Patronat medialny sprawował TYGODNIK. Organizatorem zawodów był Konecki Klub Karate Kyokushin.

Po turnieju powiedział
Mateusz Garbacz, organizator zawodów: Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W turnieju ostatecznie wzięło udział 413 zawodników. Zgłoszonych było około 430, ale część z nich nie dojechała. Liczba zawodników trochę mnie przytłoczyła. Po początkowych perturbacjach turniej ruszył i już wszystko poszło sprawnie. Zawody definitywnie zakończyliśmy o godz. 19, łącznie z dekoracjami. Jak na tak dużą liczbę zawodników, przy walkach trwających 1,5 minuty z możliwością dogrywek uważam, że to bardzo przyzwoity czas.

 

Dodaj komentarz