Stroje w prezencie na okrągły jubileusz

flash Kultura

Trwają jubileuszowe obchody 15-lecia jedynego takiego dziecięcego zespołu w powiecie koneckim. Mały Dziebałtów powstał na bazie sukcesów, jakie odnosił Zespół Pieśni i Tańca Dziebałtów. W grupie przez lata znalazły się zarówno dzieci jak i wnuki członków dorosłego Dziebałtowa. Z okazji 15-lecia kierowniczka zespołu Krystyna Nartowska zorganizowała okolicznościowe spotkanie, które odbyło się w remizie OSP. Oprócz jubilatów wszyscy mogli posłuchać Kapeli Lipców z Wygnanowa, solistę Wacława Pejasa. Wystąpiła również Kapela Zdzisława Kwapińskiego.

Praktyczny prezent

Najlepsze życzenia członkowie zespołu na czele z panią Krystyną przyjmowali również podczas otwarcia hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziebałtowie Nowym. Nie zabrakło również prezentów, które przynieśli burmistrzowie Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński. Były to nowe stroje dla członków zespołu, które zostały sfinansowane dzięki dotacji ze Świętokrzyskiego Programu Odnowy Wsi. Młodzi artyści odwdzięczyli się oczywiście swoim koncertem.

Koncert w sobotę

W skład grupy wchodzą: Agnieszka Smołuch, Szymon Guldziński, Magdalena Knez, Roksana Korecka, Natalia Sobieraj, Dominik Karbownik, Joanna Duda, Wiktoria Duda, Natalia Kaczmarek, Patrycja Grzegorczyk, Daria Dymińska, Wiktoria Pytlewska. Dla fanów zespołu mamy dobrą wiadomość. Najbliższy koncert już w sobotę 28 października podczas Święta Pieczonego Ziemniaka w Kłucku (gm. Radoszyce).

1 Komentarz dla “Stroje w prezencie na okrągły jubileusz

Dodaj komentarz