Baczewski wicemistrzem Polski!

Sport

Tegoroczną edycję Jesiennych Ogólnopolskich Biegów Przełajowych „Sprawni Razem” zorganizowano w Łodzi. Zawody okazały się bardzo udane dla zawodników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy, a szczególnie dla Damiana Baczewskiego, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski!

Rywalizowała czołówka

Sukces ten jest tym większy, że w zawodch o takim zasięgu rywalizuje bardzo dobrze przygotowana i zdeterminowana młodzież. Ponadto trasy ludzkiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Arturówek”, na których odbyły się biegi, przeznaczone są dla zawodników o zaawansowanych umiejętnościach. Rozegrane zostały cztery biegi – dwa dla dziewcząt i dwa dla chłopców: grupa młodszych dziewcząt: rocznik 2001 i młodsze na dystansie 1200 m, grupa starszych dziewcząt: rocznik 2000 i starsze na dystansie 1500 m, grupa młodszych chłopców: rocznik 2001 i młodsi na dystansie 1500 m oraz grupa starszych chłopców: rocznik 2000 i starsi na dystansie 2500 m.

Reprezentowali świętokrzyskie

Uczniowie SOSW w Baryczy: Damian Baczewski, Szymon Makuch i Kamil Ocetek reprezentowali województwo świętokrzyskie. Damian Baczewski zdobył wicemistrzostwo w grupie starszej chłopców, Szymon Makuch był siódmy w grupie młodszej, a Kamil Ocetek zajął szesnastce miejsce w grupie starszej. Baczewski przegrał jedynie z Sylwestrem Jaciukiem (woj. mazowieckie), brązowym medalistą lipcowych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce z Londynu w biegu na 800 m. Trzecie miejsce w tej grupie wywalczył Dominik Pirkoś (woj. zachodniopomorskie).

Pracowity Damian

Warto także nadmienić, że Damian Baczewski zajął pierwsze miejsce w odbywającym się trzy tygodnie wcześniej „V Biegu Papieskim”. – Ponadto poprowadził drużynę z naszego Ośrodka na najwyższy stopień podium w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w piłce nożnej „Orlik” rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim, uzyskując jednocześnie tytuł najlepszego strzelca. Jest to niewątpliwie najbardziej utalentowany i pracowity sportowiec wśród naszych uczniów! – dodaje Jan Słuszniak, dyrektor SOSW w Baryczy. Serdecznie gratulujemy Damianowi i wszystkim naszym zawodnikom oraz Tomaszowi Domagale, trenerowi ekipy SOSW, pod okiem którego uczniowie Ośrodka w Baryczy osiągają tak spektakularne wyniki. Życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki
Chłopcy starsi: 1. Sylwester Jaciuk (mazowieckie) 6.35,06; 2. Damian Baczewski (świętokrzyskie) 6.43,03; 3. Dominik Pirkoś (zachodniopomorskie) 6.46,85

 

Dodaj komentarz