99 lat od odzyskania niepodległości. Sprawdź program uroczystości

flash Końskie Radoszyce Stąporków
W Końskich uroczystości zaplanowano na dwa dni. W piątek 10 listopada wszyscy chętni będą mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2. Akademia zatytułowana „Bo nie ma Ziemi obiecanej jest tylko Ziemia przeznaczona” zostanie premierowo wystawiony w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 przy ul. Partyzantów 9. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to wyjątkowa podróż przez historię Polski. Nie zabraknie również poruszających patriotycznych pieśni i piosenek. Na kolejną część świętowania zapraszamy w sobotę 11 listopada. Uroczystości tradycyjnie już rozpoczną się przed Pomnikiem Wdzięczności przy ul. marszałka Józefa Piłsudskiego na przeciwko ZSP nr 3 o godz. 11.30. Po krótkiej części oficjalnej zostaną złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze pamięci. Około godziny 12 sprzed pomnika wyruszy przemarsz z Miejską Orkiestrą Dętą do kolegiaty św. Mikołaja. Jak co roku defilada przejdzie ulicami Piłsudskiego oraz placem Kościuszki. O godz. 12.15 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny.
 

Przed pomnikiem w Radoszycach

Jak co roku w Radoszycach świętowanie z okazji 11 listopada rozpocznie msza święta, która o godz. 10 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Po modlitwie w intencji ojczyzny uczestnicy patriotycznego spotkania przejdą przed pomnik w parku. Około godz. 11 w centrum Radoszyc rozpocznie się część oficjalna z przemówieniami organizatorów i zaproszonych gości. W części artystycznej patriotyczny montaż słowno-muzyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej w Radoszycach. Spotkanie przed pomnikiem zakończy składanie wiązanek kwiatów oraz zapalenie zniczy.

Cały dzień w Stąporkowie

Świętowanie rozpocznie się w kościele Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie o godz. 11.30 występem artystycznym w wykonaniu uczniów PSP nr 1 w Stąporkowie. W montażu słowno-muzycznym „Chcę być wolna, zawsze byłam wolna” usłyszymy patriotyczne wiersze i pieśni. Pół godziny później o godz. 12 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny. Kolejna część obchodów została zaplanowana na godz. 15, kiedy to przed MGOKiS zbiorą się uczestnicy przemarszu pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie przed pomnikiem zaplanowano na godz. 15.15. Pół godziny później, o godz. 15.45 w sali widowiskowej MGOKiS wystartuje program pod nazwą „Ta, co nie zginęła” w wykonaniu uczniów PSP nr 2.