Biblioteka wygrała w konkursie. Będą nowe książki i wygodne pufy!

flash Końskie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Końskich zgłosiła swój udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Przerwa na wspólne czytanie”. Konkurs polega na codziennym głosowaniu na wybraną bibliotekę do 31 października 2017 r. Biblioteki zajmujące pierwsze 20 miejsc otrzymają zestaw 250 wartościowych książek do wspólnego czytania w gronie rodzinnym wraz z wygodnymi pufami do czytania. Kolejne 100 bibliotek z dalszych pozycji rankingu otrzyma zestaw 50 książek.

– Dzisiaj ogłoszono oficjalne wyniki konkursu i listę nagrodzonych bibliotek. Nasza Biblioteka w podsumowaniu konkursu zajęła 19 miejsce z łączną liczbą głosów – 45 204. Dzięki temu wynikowi otrzymamy główną nagrodę przeznaczoną dla pierwszych 20 bibliotek: zestaw 250 książek o łącznej wartości 6250 zł oraz wygodne pufy do wspólnego czytania o wartości 1100 zł – informuje dyrektor Dariusz Kowalczyk.

– Ten sukces nie byłby możliwy bez Waszej pomocy w formie codziennego głosowania na konecką Bibliotekę Publiczną. Cieszymy się z tego sukcesu w bardzo zaciętej ogólnopolskiej rywalizacji. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie! Już wkrótce będziemy mogli udostępnić naszym najmłodszym Czytelnikom wygrane pozycje książkowe i meble – dodaje dyrektor.