Triumf Wiktorii Kos i Julii Mogielskiej

Sport

Powoli dobiega końca jedenasta edycja Świętokrzyskije Bilardowej Ligi Młodzieżowej. Do rozegrania pozostały jedynie dwie kolejki. Po nich poznamy najlepszych zawodników w kategorii młodzik i junior oraz najlepszą drużynę sezonu 2017. Przypomnijmy, że w tym sezonie w rozgrywkach bierze udział dziewięćdziesięciu zawodników z jedenastu klubów naszego regionu. Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, walka toczy się o tytuł mistrza Ligi Młodzieżowej, który uprawnia do reprezentowania naszego województwa na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 roku.

Niewielkie rożnice

W 3 rundzie rozgrywek (odmiana 8 bil) doskonale grała nasza juniorka Wiktoria Kos, która w finale wygrała z liderką Tolą Szczurek (ULKS Orły Bodzentyn). Trzecie miejsce w kategorii junior wywalczył Hubert Kołodziejczyk. Natomiast w 4 rundzie (odmiana 9 bil) najlepszą zawodniczką była młodziczka z Przyłóg Julia Mogielska, która w finale pokonała Zuzannę Bryłę z UKS Jeziorko. Najniższy stopień podium w kategorii junior wywalczył Wiktor Witkowski. W grupie juniorek sytuacja jest wyrównana. Liderką jest Tola Szczurek z ULKS Orły Bodzentyn (38 pkt.), która o dwa punkty wyprzedza swoją koleżankę klubową Martynę Jeziorską. Na miejscu trzecim są dwie zawodniczki: Marcelina Kuśmierczyk (UKS Przyłogi) i Anita Drobniak (ULKS Orły Bodzentyn). Ich strata do Toli wynosi tylko cztery punkty.

Mają szanse na tytuł

Warto zaznaczyć, że szanse na tytuł mają tutaj jeszcze kolejne zawodniczki z Przyłóg: Wiktoria Kos, Kamila Obratańska oraz Magda Mogielska, których strata do liderki nie przekracza siedmiu punktów. W grupie starszej chłopców liderem jest Dawid Kuźniakowski (UKS Milek Wiślica), który zgromadził 39 pkt. Dwa punkty mniej ma Karol Kędzierski z Nosanu Kielce. Na miejscu trzecim z 35 punktami znajduje się Wiktor Witkowski (UKS Przyłogi). W klasyfikacji drużynowej prowadzi UKS Miłek Wiślica (169 pkt.), drugi jest UKS Przyłogi (147 pkt.), a trzeci ULKS Orły Bodzentyn (142 pkt.). – Pozostali nasi zawodnicy to: Janek Szymkiewicz, Jakub Pacak, Paweł Kos, Dawid Gaweł i Kacper Adach. Przedostatnia kolejka tegorocznej edycji ŚBLM, tym razem w odmianę 8 bil, zostanie rozegrana 8 listopada – informuje Jerzy Duda, trener młodych bilardzistów z UKS Przyłogi.

Dodaj komentarz