Szok! Zmiany w koneckim PiS. Piec szefem struktur powiatowych

flash Końskie

Wybory do zarządów gminnych w Gowarczowie, Smykowie, Stąporkowie, Końskich i Zarządu Powiatu PiS odbyły się w środowy wieczór 15 listopada. Niespodzianką okazało się ostatnie głosowanie, bowiem kandydatem na przewodniczącego struktur powiatowych wskazanym przez Krzysztofa Lipca, przewodniczącego struktur wojewódzkich był Grzegorz Piec, przewodniczący terenowego komitetu PiS w Smykowie, a nie pewniak czyli obecny przewodniczący Andrzej Marek Lenart, wicestarosta konecki.

Głosowanie było jawne, a uprawnieni byli do niego członkowie Zarządu Powiatu. Za kandydaturą Pieca głosowali: Paweł Gręda, Adam Szlufarski, Robert Sidor, Jarosław Staciwa oraz sam Grzegorz Piec, przeciw oddano dwa głosy należące do Andrzeja Marka Lenarta i Danuty Leśniewicz.

Przetasowanie we władzach koneckiego PiS może oznaczać wielkie zmiany w układzie sił partii, która już szykuje się do przejęcia władzy w powiecie koneckim. Przypomnijmy, że Lenart był jednym z twórców PiS w powiecie oraz wieloletnim przewodniczącym powiatowym, dzięki czemu zajmował stanowisko starosty, a obecnie wicestarosty.  Grzegorz Piec jest obecnie zastępcą dyrektora kieleckiego oddziału KRUS.